Kadet A i Kadet B MKK Gniezno wygrywają

2010-03-01

Kolejny bardzo udany weekend mają za sobą podopieczni Łukasza Staszkiewicza. W sobotę 27 lutego w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta „A” wygrali z drużyną MKS MOS Konin.

Gnieźnianie od początku spotkania narzucili przeciwnikom swój styl gry i w 7 min. meczu prowadzili już 16:4. Odpowiednia koncentracja i bardzo dobra współpraca zarówno w obronie, jak i w ataku sprawiły, że pierwszą kwartę MKK wygrało 21:6. W drugiej kwarcie trener gnieźnian postawił na zmienników, którzy również zaprezentowali się bardzo dobrze na tle przeciętnie dysponowanych tego dnia koninian. Tą część MKK wygrało 18:13 i do przerwy prowadziło 39:19.

Po zmianie stron młodzież z Gniezna kontynuowała bardzo ofensywną koszykówkę, a do tego w obronie popełniała niewiele błędów. Spod kosza trafiali Nowiński i Rominiecki, a z obwodu trafiali Brenk, Łepski i Kuliński. Kwarta zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem MKK 27:10. W ostatniej części po stronie gospodarzy na boisku pojawiali się już tylko zmiennicy. Swoje punkty rzucił najmłodszy w zespole Repieka oraz Zakęs i Sadło. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana, jednak cały mecz zasłużenie wygrali gnieźnianie 85:49.

Należy zauważyć ze w tym meczu punktowało, aż 10 zawodników MKK co świadczy o bardzo zespołowym stylu gry. Natomiast za zaangażowanie w obronie trener MKK pochwalił Zimróza i Mazura.

MKK Gniezno : MKS MOS Konin   85 : 49   (21:6, 18:13, 27:10, 19:20)

Punkty dla MKK: Brenk 20, Łepski 14, Nowiński 13, Rominiecki 12, Kuliński 7, Zakęs 6, Sadło 6, Repieka 3, Barkowski 2, Kujawski 2, Zimróz 0, Mazur 0

W niedzielę 28 lutego w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta „B” przeciwnikiem MKK Gniezno był ostatni zespół w tabeli MKS Września.
Nasi zawodnicy w przekonującym stylu wygrali we Wrześni 95:64.

Trener Staszkiewicz w tym meczu dał pograć wszystkim graczom w podobnym wymiarze czasowym, a swojego debiutu na ligowych parkietach doczekał się Bartosz Robaszkiewicz. Oprócz niego przyzwoicie zagrali najmłodsi w zespole (rocznik 96’) Repieka i Grajek, którzy spędzili tego dnia dużo więcej czasu na boisku.

MKS Września : MKK Gniezno    64 : 95   (17:19, 8:30, 18:21, 21:25)

Punkty dla MKK: Brenk 18, Łepski 18, Nowiński 14, Zakęs 11, Barkowski 10, Kujawski 9, Rominiecki 8, Mazur 5, Sadło 2, Repieka 0, Grajek 0, Robaszkiewicz 0.