Kadra Wielkopolskiej i Kadra Pomorza rocznika 1999 i 2000 grupy wielkopolsko-pomorskiej grała w Gnieźnie - Foto relacja

2012-09-20

W czwartek 20 września na stadionie piłkarskim przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie doszło do dwóch spotkań pierwszej rundy rozgrywek Ogólnopolskich w grupie wielkopolsko-pomorskiej w ramach turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego w roczniku 2000 oraz Wacława Kuchara w roczniku 1999 pomiędzy Kadrą Wielkopolski a Kadrą Pomorza.

Jako pierwsi na placu gry zaprezentowali się piłkarze z rocznika 1999, których spotkanie trwało 2x35 minut. Po dość ciekawym przebiegu meczu zwycięsko z tej konfrontacji piłkarskiej wyszli gospodarze tego meczu czyli Kadra Wielkopolski pokonując swoich rywali Kadrę Pomorza w stosunku 2:0 remisując do przerwy bezbramkowo 0:0.  Podopieczni Michała Rokickiego na prowadzenie wyszli zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie. Bramkarza Kadry Pomorza w sytuacji sam na sam pokonał Łukasz Adamczak. Wynik meczu na 2:0 dla Kadry Wilekopolski na 4 minuty przed końcem spotkania ustalił Jakub Apolinarski. W tym miejscu należy nadmienić iż w zespole Kadry Wielkopolskiej tego rocznika 1999 wystąpiło aż dwoje zawodników z grodu Lecha a mianowicie Daniel Brylewski reprezentujący na co dzień klub Mieszko Gniezno oraz Kacper Pawlak reprezentujący na co dzień Klub Sportowy Gniezno.

Kadry rocznika 1999 występowały w składach:

Kadra Wielkopolska: Jan Wojnowski, Sebastian Adamski, Kacper Pawlak, Patryk Krawczyk, Jakub Brzorzowski, Aleksander Theus, Mateusz Ciapa, Kacper Chodyna, Jakub Kamiński, Jakub Moder, Łukasz Adamczak, Aron Stasiak, Frydereyk Stasiak, Daniel Brylewski, Jakub Apolinarski, Stanisław Wawrzynowicz, Maciej Sobiesiak, Dawid Kurminowski

Kadra Pomorza: Sebastian Głogowski, Kacper Krzepisz, Maciej Kozakowski, Rafał Kobryń, Dominik Gniadecki, Marcin Świątek, Bartosz Janik, Oskar Bogajewski, Marcin Poręba, Mateusz Sopoćko, Marcel Małaż, Waldemar Kowalski, Szymon Nowicki, Filip Świercz, Michał Karman, Mateusz Justyka, Dawid Smugaj, Aleksander Gabryel

Zaraz po meczu Kadry Wielkopolskiej z Kadrą Pomorza rocznika 1999 doszło do drugiej potyczki piłkarskiej. Do rywalizacji przystąpili piłkarze Kadry Wielkopolskiej i Kadry Pomorza rocznika 2000. Te spotkanie było rozgrywane w wymiarze czasowym 2x30 minut. Po godzinnej grze zwycięsko z tej konfrontacji boiskowej wyszli młodzi piłkarze Kadry Pomorza pokonując Kadrę Wielkopolski w stosunku 3:1 prowadząc do przerwy 1:0. Bramki dla Kadry Pomorza zdobywali: Damian Lisiecki, Piotr Janczukowicz i Karol Czubak. Honorową bramkę dla Kadry Wielkopolski w spotkaniu zdobył Jan Sieracki.

Kadra rocznika 2000 występowała a składach:

Kadra Wielkopolski: Aleksander Nowaczyk, Bartosz Bartkowiak, Adam Borkowski, Jakub Borkowski, Łukasz Dłużak, Michał Goliński, Sebastian Jarosz, Tymoteusz Klups, Aleksander Kram, Jan Sieracki, Mateusz Skrzypczak, Bartosz Przybysz, Piotr Wujec, Kamil Wamberski, Jakub Tecław, Bartosz Przygodzki, Łukasz Norkowski, Jakub Bartłomiejczak

Kadra Pomorza: Michał Gołuński, Marcel Stefaniak, Dawid Blok, Artur Leszczyński, Aleks Hendryk, Piotr Janczukowicz, Patryk Szabat, Karol Czubak, Jacek Lipka, Jan Łoś, Kryspin Kosiedowski, Krystian Szopa, Dawid Szałecki, Oskar Frygier, Bartek Merchel, Patryk Szlicht, Damian Lisiecki

Na koniec należy nadmienić iż organizatorem dwóch meczy  w ramach rozgrywek Ogólnopolskich w grupie wielkopolsko-pomorskiej był  Wielkopolskie Związek Piłki Nożnej w Poznaniu wspólnie z GOSiR-em i Klubem Sportowym Mieszko Gniezno.