Klaudiusz Kozłowski trzeci we Wrześni

2010-04-29

W niedzielę 25 kwietnia we Wrześni odbył się XXVII Bieg Kosynierów. Start i meta biegu zaplanowana została przez organizatorów zgodnie z regulaminem na stadionie Zespołu Szkół Politechnicznych we Września mieszczącym się przy ulicy Kaliskiej 2.

Cel imprezy, której organizatorami byli : Burmistrz Miasta i Gminy Września, Starosta Wrzesiński, Wrzesińska Brygada Kolarska oraz Klub Biegacza Kosynier Września. Było upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, podnoszenie sprawności fizycznej, rekreacja fizyczna. Przedstawienie społeczeństwu regionu czołowych biegaczy Polski.

W biegu główny, w którym udział wzięło około 170 biegaczy rywalizacja pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami startującymi w nim odbyła się na pętlach o długości 2,5 km i dystanse: 10 km (mężczyźni) oraz 7,5 km (kobiety).  Trasa biegu prowadziła ulicami wokół Parku im Dzieci Wrzesińskich, nawierzchnią asfaltową.

Wśród startujących biegaczy we Wrześni w XXVII Biegu Kosynierów nie zbrakło przedstawicieli tej dyscypliny sportu z Gniezna. Najlepiej wśród mężczyzn zaprezentował się Klaudiusz Kozłowski zajmując trzecie miejsce premiowane medalem. Wytyczoną trasę biegacz Altomu Gniezno pokonał w czasie 32:50:52. Wśród mężczyzn zwyciężył zawodnik z Ukrainy – Dymytry Osadchyi w czasie 32:18:52 drugie miejsce przypadło Pawłowi Tarasiukowi z Ostródy (32:32:52).

W gronie pań startujących w biegu głównym triumfowała Karolina Rakieć z Kalisza (27:48:52), przed Tatianą Madunytsia z Leszna (29:52:52) i Katarzyną Werner z Kalisza (30:51:52). Jeśli chodzi o gnieźnianki to najwyżej zostały sklasyfikowane – na ósmym miejscu Atleta Ludwiczak (36:06:52) i na dziewiątym miejscu Patrycja Ludwiczak (36:07:52).

Na koniec należy nadmienić iż oprócz biegu głównego doszło również do rywalizacji dzieci na dystansach 350 m – dzieci kl. I - II - III dziewcząt i chłopcy, 500 m – dzieci kl. IV - V - VI dziewcząt i chłopcy, 500 m – dzieci kl. IV - V - VI chłopców i 800 m – dla uczniów gimnazjów kl. I - III chłopców.