Kolejna porażka Mieszka w rozgrywkach czwartoligowych

2011-10-15

W 12 kolejce spotkań rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej, gnieźnieńskie Mieszko, w sobotnie popołudnie 15 października uległo niestety przed własną publicznością na boisku przy ulicy Strumykowej 1-0 z czternastą drużyną naszej ligi Wartą Międzychód.

Goście już w 2 minucie spotkania mogli się cieszyć ze zdobytej bramki. Po błędzie ewidentnym linii obronnej Mieszka Gniezno autorem gola okazał się pokonując golkipera biało-niebieskich Patryka Szafrana strzałem z głowy z bliskiej odległości Bartosz Nowak. Jak się okazało później była to bramka na wagę trzech punktów  dla Warty Międzychód. Wprawdzie gnieźnienie w pierwszej jak i drugiej połowie mieli okazję do zdobycia gola na wagę remisu. Lecz bezpośredniej walki sam na sam z bramkarzem gości Filipem Adamowiczem nie potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyść w pierwszej połowie Daniel Szymański a w drugiej Dawid Ciążyński. Po tej porażce Mieszko Gniezno nadal zajmuję przedostatnią piętnastą pozycję w tabeli ligowej ze zdobytymi tylko dziewięcioma punktami.

Teraz zespół Mieszka Gniezna czeka kolejna walka o punkty ligowe. W najbliższy weekend 22-23 października podopieczni Przemysława Urbaniaka zmierzą się na wyjeździe mając za przeciwnika samego lidera rozgrywek czwartoligowych ekipę Lubońskiego FC.

Skład Mieszka: Patryk Szafran, Albert Kowalski, Krzysztof Jackowiak, Filip Huebner, Szymon Romel, Mateusz Kriger, Wojciech Gąsiorowski, Dawid Radomski, Dawid Ciążyński, Patryk Kryszak, Daniel Szymański, Dariusz Urbaniak, Maciej Staszewski, Norbert Banaszak, Jakub Tykowski, Szymon Menz, Piotr Sobczak.

Skład Warty: Filip Adamowicz, Maciej Dyl, Marek Fórmaniak, Kamil Napierała, Marcin Przyszczypkowski, Piotr Strągowski, Jarosław Kryszak, Stanisław Piotrowski, Kajetan Piechocki, Bartosz Nowak, Igor Napierała, Krzysztof Gaweł

Wyniki 12 kolejki - 15-16 października

Mieszko Gniezno                        0-1     Warta Międzychód
1920 Mosina                                -     Leśnik Margonin     16 października, 15:00
Błękitni Owińska                        3-0     Polonia Chodzież
Sparta Złotów                            0-2     Zjednoczeni Trzemeszno
Czarni Wróblewo                         -     Pogoń Lwówek     16 października, 15:30
Noteć Czarnków                        3-1     Grom Plewiska
1922 Lechia Kostrzyn                6-1     Polonia Nowy Tomyśl
Tarnovia Tarnowo Podgórne       1-1     Luboński FC