Kolejna porażka Mieszko Gniezno na swoim boisku!!!

2011-04-30

Kolejne niepowodzenie w rozgrywkach grupy drugiej kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi zanotowali piłkarze Mieszka Gniezno. W ostatnią sobotę kwietnia (30.04), podopieczni grającego trenera Przemysława Urbaniaka ulegli na własnym stadionie przy ulicy Strumykowej ekipie GKS Dopiewo w stosunku 3:1 mimo że do przerwy w meczu był remis 1:1.

Sobotnie spotkanie w ramach w siódmej kolejki rundy rewanżowej a 22 serii mistrzowskiej trwającego sezonu 2010/2011 dla biało-niebieskich rozpoczęło się bardzo pomyślnie. Już w szóstej minucie gnieźnianie wyszli na prowadzenie. Gola zdobył dla piłkarzy z grodu Lecha pokonując bramkarza gości strzałem za pola karnego Daniel Szymański. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie do 20 minuty. Wtedy to  gnieźnieńskiego bramkarza po błędach w linii obrony pokonał Tobiasz Jarentowski. Więcej goli w pierwszej połowie już nie zdobyto i ta część meczu zakończyła się remisem 1:1. Taki obrót sprawy był bardzo korzystny dla piłkarzy Mieszka Gniezno, gdyż w drugiej odsłonie meczu przy sprzyjającym szczęściu biało-niebiescy mogli zainkasować pierwsze punkty w rundzie wiosennej remisując bądź przy wielkim szczęściu wygrywając z swoim przeciwnikiem z Dopiewa. Do takiego jednak scenariusza nie doszło pnieważ w drugiej części spotkania wprawdzie zostały zdobyte dwa gole, lecz ich autorami po błędach obrony gnieźnieńskiej okazali się piłkarze drużyny przyjezdnej. O zwycięstwie gości zadecydowały ostatnie minuty spotkania, najpierw w 70 minucie meczu golkipera z Gniezna pokonał Maciej Ratajski, a wynik spotkania 3:1 na korzyść Dopiewa ustalił w 80 minucie Tobiasz Jarentowski.

Po tej porażce Mieszko Gniezno nadal zajmuję ostatnie 16-te miejsce w ligowej tabeli.

Przypomnijmy naszym czytelnikom iż przeciwnikiem pierwszej potyczce pomiędzy obiema drużynami, do której doszło 19 września przeciwnikiem Dopiewie, górą również byli gospodarze pokonując Mieszko Gniezno przeciwnikiem stosunku 2:0.

Kolejnym przeciwnikiem Mieszka Gniezna w dniu 3 maja w meczu wyjazdowym będzie ekipa Unii Swarzędz. Mecz ten zaplanowano na godzinę 16.00.

Kolejka 22 - 30 kwietnia
Lubuszanin Trzcianka    3-0     Wda Świecie