Kolejna porażka UKS Medan z Unisławiem Team

2010-11-28

W dniu 27 listopada została rozegrana awansem 8 kolejka  II PLF grupy 2 pomiędzy Unisław Team Unisław, a UKS MEDAN Gniezno, ze względu na pokrywający się termin finałów MMP U-16 w Ostródzie.

Medan w tym spotkaniu wystąpił w mocno odmłodzonym składzie, ze względu na słabszą dyspozycję podstawowych zawodników , którzy w poprzednich spotkaniach nie spełniali oczekiwań sztabu szkoleniowego.

Początek spotkania był dość wyrównany, choć obie drużyny nie wykazywały się nadmiernym zaangażowaniem w konstruowanie akcji ofensywnych. W 3 minucie spotkania wykorzystując błąd w obronie gnieźnian, gospodarze zdobywają bramkę obejmując prowadzenie.

Gnieźnianie mimo trzech dogodnych sytuacji rażą nieskutecznością, co wykorzystują zawodnicy Unisławia i w 13 minucie zdobywają kolejnego gola.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy po raz trzeci pokonują 16 letniego Macieja Ziębę, bramkarza Medanu. Wynikiem 3 do 0 zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

W drugiej części meczu Unisław już w 40 sekundzie zdobywa kolejną bramkę i gnieźnianom jest bardzo trudno gonić wynik przy ogromnej nieskuteczności w tym dniu. Dopiero w 27 minucie po indywidualnym rajdzie Adrian Dąbrowski zdobywa pierwszą bramkę dla Medanu. Kiedy wydawało się, że nastąpiło przełamanie w szeregach gości i zaczęli konstruować akcje podbramkowe, nieporozumienie w przyjęciu piłki wykorzystał jeden z zawodników Unisławia i w 29 minucie pokonał Pawła Fiegera, podwyższając wynik na 5-1.  Następny kontratak gospodarzy w 34 minucie zakończył się ponownie powodzeniem i już w tym momencie wynik spotkania został przesądzony na korzyść Unisławia. Jeszcze tylko jedną skuteczną indywidualną akcją popisał się Piotr Stefankiewicz zdobywając 2 bramkę dla gnieźnian. Na 3 minuty przed końcowa syreną gospodarze zdobywają kolejnego gola i zapisują 3 punkty na swoim koncie.

Ostatecznie Medan przegrywa całe spotkanie 8 – 2.

Skład Medanu: Maciej Zięba, Paweł Fieger, Marcin Wośkowiak, Krzysztof Sosna, Piotr Papierowski, Piotr Stefankiewicz, Adrian Dąbrowski, Patryk Gardynik, Szym