Kolejna wygrana MKK Gniezno

2010-03-04

Siódme zwycięstwo odnieśli zawodnicy MKK Gniezno. 3 marca podejmowali w hali GOSiR zespół MKS MOS Konin. Gnieźnianie od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną MKK Gniezno 29:15. Głównym czynnikiem w wygraniu tej części meczu była dobra obrona. MKK Gniezno grało bardziej agresywnie w obronie i pewniej w ataku. Tak samo było w drugiej kwarcie, która została wygrana 16:10 i po pierwszej połowie MKK prowadziło 20 punktami 45:25. Gnieźnianie wypracowaną przewagę w pierwszej połowie już nie oddali do końca meczu. Wygrywając trzecią kwartę 19:17 i czwartą 18:17. Bardzo dobre zmiany dali młodzi gracze MKK, którzy wykorzystali swoją szanse w meczu. Duże brawa dla dobrej i konsekwentnej obrony oraz gry zespołowej w ataku, aż 10 zawodników zdobyło punkty dla MKK Gniezno. Dzięki temu MKK awansowało na 7 miejsce w tabeli.

MKK Gniezno – MKS MOS Konin 82:59 (29:15, 16:10, 19:17, 18:17)

PUNKTY MKK Gniezno: 20 Dobrzycki, 17 Konowalski, 11 Jasiński, 11 Staszkiewicz, 11 Golasiński, 5 Szymkowiak, 3 Kujawski, 2 Zygaj, 1 Mularczyk, 1 Bartosiewicz

PUNKTY MKS MOS Konin: 14 Szurgot, 13 Tradecki, 11 Grabianowski, 11 Biernacki