Kolejna wygrana lidera juniorek młodszych MKS MOS Gniezno!!!

2013-03-26

W poniedziałek. 25 marca drużyna juniorek młodszych MKS MOS Gniezno rozegrała swój ostatni mecz w tegorocznych rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych. Rywalkami młodych gnieźnianek była drużyna SKF KPR Sparta Oborniki.

Szczypiornistki z Gniezna już dwie kolejki wcześniej zapewniły sobie tytuł Mistrza Wielkopolski. Mimo tego nie zamierzały odpuszczać. W zeszłą środę 20 marca w meczu wyjazdowym w Buku pokonały pewnie miejscową Bukowię 30 : 21.
Wracając do spotkania ze Spartą to MKS MOS od pierwszego gwizdka dyktował warunki na parkiecie. Zespół gospodyń bardzo dobrze radził sobie w obronie a i w ataku górował nad drużyną gości. Pierwsza połowa zakończyła się zdecydowaną przewagą piłkarek ręcznych z Gniezna 22:5.
Po przerwie na placu gry nic się nie zmieniało. Nadal przewaga gnieźnianek była widoczna gołym okiem. Trenerzy z Gniezna dysponujący 16 zawodniczkami rotowali składem tak aby wszystkie podopieczne mogły zaprezentować się na parkiecie. Ostatecznie wynik końcowy to wygrana podopiecznych Romana Solarka i Roberta Dyca 38:18. Sam wynik mógłby być jeszcze wyższy gdyby gnieźnieńskie szczypiornistki wykorzystały kilka sytuacji „sam na sam” z bramkarką gości.

SERDECZNE GRATULACJE!

MKS MOS Gniezno - bramkarki: Kobyłecka Lidia, Nowak Natalia i Łachajczak Katarzyna; zawodniczki pola: Wojtkowiak Marta (5), Stankiewicz Kamila, Budzyńska Anita (5), Dolata Monika, Dłutkowska Marcelina (4), Wachowska Agata (4), Tomaszewska Katarzyna (12), Stachowska Monika, Niedzielska Natalia (2), Sowa Agnieszka (2), Łuczak Klaudia(2), Zimna Ewa, Giszczyńska Marta (1).