Kolejne dwa zwycięstwa zanotowali kadeci MKK Gniezno

2010-02-08

Kolejne dwa zwycięstwa zanotowali na swoim koncie kadeci MKK Gniezno. W piątek, 5 lutego, w ramach  Wielkopolskiej Ligi Kadeta „B” rozegrali spotkanie w Poznaniu z drużyną Sportowców Dwójki.

Drużyna gospodarzy dotrzymywała kroku gnieźnianom jedynie w pierwszej kwarcie, którą nasi zawodnicy wygrali 16:12. W pozostałych częściach gry głównie za sprawą bardzo dobrej obrony i wysokiej skuteczności w ataku zawodnicy MKK nie dali najmniejszych szans poznaniakom, zwyciężając kolejno w drugiej kwarcie 25:10, trzeciej 13:4, czwartej 27:6, a w całym meczu 81:32.

Należy nadmienić, że był to mecz lidera z v-ce liderem rozgrywek, więc tak wysokie i efektowne zwycięstwo na pewno cieszy podwójnie.

Sportowcy Dwójki Poznań - MKK Gniezno   32 : 81   (12:16, 10:25, 4:13, 6:27)

Punkty dla MKK: Nowiński 13, Zakęs 11, Łepski 8, Kuliński 8,Barkowski 8, Repieka 8, Kujawski 7, Rominiecki 7,Mazur 6, Zimróz 5

W sobotę w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta „A” podopieczni Łukasza Staszkiewicza rozegrali rewanżowe spotkanie z drużyną Kasprowiczanki Ostrów Wielkopolski, które rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając 75:72 po bardzo dramatycznej końcówce.

Już pierwsza kwarta pokazała, że mecz będzie bardzo zacięty. Pierwsze punkty padły dopiero w 5 min spotkania, a ich autorem był Zimróz, wykorzystując jeden z rzutów wolnych. Oba zespoły postawiły w tej części na twardą obronę. Niestety niska skuteczność rzutów wolnych sprawiła, że gnieźnianie przegrali ją 12:6. W drugiej kwarcie trener MKK nakazał zawodnikom szybciej przeprowadzać piłkę z obrony do ataku, co od razu przyniosło efekty. Zawodnicy z Ostrowa nie nadążali ustawić obrony, a kontry skutecznie kończyli Łepski, Kuliński i Nowiński. Oprócz tego nasi zawodnicy zaczęli grać więcej podaniami, co stwarzało im pozycje rzutowe na obwodzie. Dwie „trójki” Łepskiego i jedna Kulińskiego w końcówce kwarty pozwoliły wyjść gnieźnianom na prowadzenie 31:30.

Po przerwie podopieczni Staszkiewicza nie zwalniali tempa, a spotkanie układało się po ich myśli. W tej kwarcie ciężar gry w ataku opierał się na Kulińskim, którego trzy „trójki” pod rząd odebrały ochoty do gry gospodarzom. Natomiast defensywa gnieźnian kierowana przez Zimróza nie popełniała znaczących błędów, dzięki temu MKK wygrało tą część 22:15 i przed ostatnią kwartą prowadziło 8 punktami. Niestety wynik na tablicy wpłynął niekorzystnie na naszych zawodników. Dwie bardzo proste straty piłki w ataku, zbyt zachowawcza postawa w obronie pozwoliły ostrowianom zniwelować różnice do 1 punktu w zaledwie 3 minuty. I znów sygnał do ataku dała

piąta tego dnia „trójka” Kulińskiego i indywidualna akcja Łepskiego – w 6 min ostatniej części gry MKK prowadziło 65:57. Niestety po raz kolejny tego dnia kadeci z Gniezna nie potrafili uszanować przewagi, a drużyna Kasprowiczanki poczuła, że może odwrócić jeszcze losy meczu. Na minutę przed końcem gospodarze wyszli na 2 punktowe prowadzenie, a dodatkowo byli w posiadaniu piłki. Naszym zawodnikom starczyło jednak sił, żeby jeszcze raz poderwać się do ataku, przechwycili również dwie piłki, a dwa celne rzuty na 10 sek. przed syreną oddał Łepski. Gospodarze mieli jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, lecz obrona MKK uniemożliwiła oddanie
celnego rzutu. Ostatnią kwartę wygrali gospodarze 28:23, lecz w całym spotkaniu lepsi okazali się kadeci MKK Gniezno wygrywając 75:72.

Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. - MKK Gniezno   72 : 75   (12:6, 17:24, 15:22, 28:23)

Punkty dla MKK: Kuliński 23, Nowiński 16, Łepski 13, Barkowski 12, Zimróz 6, Rominiecki 3, Kujawski 2, Repieka 0

Kolejne mecze drużyna MKK rozegra w sobotę, 13 lutego, o godz. 12:30 w hali przy ulicy Jolenty podejmie drużynę Rawii Rawicz. Natomiast w niedzielę, 14 lutego, o godz 12:30 podejmować będzie zespół Polonii Leszno. Na oba mecze serdecznie zapraszamy !!!