Kolejne mecze MKK Gniezno

2010-03-08

W sobotę w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta „A” podopieczni trenera Łukasza Staszkiewicza rozegrali najsłabsze zawody w tym sezonie i przegrali z drużyną MKS Września 69 : 46.

Początek spotkania nie wskazywał, że to właśnie tego dnia nasi zawodnicy przeżywać będą kryzys formy. Wyrównana pierwsza kwarta wygrana przez gnieźnian 12:11, zakończona rzutem za 3 punkty Kulińskiego (jak się później okazało jedynym celnym rzutem z dystansu tego dnia) zapowiadała sporo emocji. Niestety druga kwarta pokazała, że młodzież z Gniezna odczuwa już trudy mijającego sezonu. Przez pierwsze 4 minuty tej kwarty nasi gracze nie potrafili zdobyć punktu, dodatkowo brak organizacji w obronie sprawił, że miejscowi odskoczyli na 5 punktów. Wtedy sygnał do odrabiania strat dał rozgrywający tego dnia dobre spotkanie Rominiecki, jednak bardzo słaba dyspozycja liderów zespołu w rzutach z dystansu - Brenka i Łepskiego nie pozwoliły dogonić przeciwników. Do przerwy MKK przegrywało 33 : 19.

Trzecia kwarta to akcje punkt za punkt, zakończyła się remisem 13:13. Konieczność odrabiania strat w czwartej kwarcie zmusiła trenera do podjęcia decyzji o obronie na całym boisku. Niestety pomimo poprawnej obrony w początkowych minutach ostatniej części meczu nadal zawodziła skuteczność w ataku, a przede wszystkim skuteczność rzutów osobistych (4/10 w tej kwarcie). W końcowych fragmentach spotkania zmęczeni i zrezygnowani gnieźnianie nie potrafili zatrzymać kontrataków gospodarzy w efekcie czego spotkanie zakończyło się porażką MKK 69 : 46.

MKS Września : MKK Gniezno   69 : 46   (11:12, 22:7, 13:13, 23:14)

Punkty dla MKK: Rominecki 12, Brenk 6, Barkowski 6, Nowiński 5, Kuliński 5, Łepski 4, Zimróz 4, Szeszycki 2, Sadło 2, Kujawski 0

Dzień później w niedzielę w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta „B” pokonali po jednostronnym pojedynku Gimnazjum Tarnowo Podgórne 98 : 42.

Gnieźnianie już od pierwszych minut pokazali, że tego dnia myślą tylko o zwycięstwie. Bardzo szybko osiągnęli wysoką przewagę, co pozwoliło trenerowi dać odpocząć podstawowym graczom. Zmiennicy nie zawiedli i pierwszą kwartę MKK wygrało 16 : 10. W drugiej było jeszcze lepiej, a wprowadzani na boisko zawodnicy z ławki pokazali się z bardzo dobrej strony. Bardzo dobra i skuteczna gra w ataku oraz agresywna obrona na całym boisku mogła podobać się kibicom. Do przerwy gnieźnianie prowadzili 47 : 17.

W trzeciej i czwartej kwarcie podopieczni Staszkiewicza kontrolowali wynik kontynuując bardzo skuteczną grę w ataku. W drugiej połowie na parkiecie znajdowali się przede wszystkim zawodnicy rezerwowi, ale obraz gry się nie zmienił – co z pewnością cieszy. Na uwagę zasługuję także fakt, że każdy z zawodników rzucił punkty. Ostatnią kwartę zawodnicy z Grodu Lecha wygrali 29 : 11, a całe spotkanie 98 : 42.

MKK Gniezno : Gimnazjum Tarnowo Podgórne   98 : 42   (16:10, 31:7, 22:14, 29:11)

Punkty dla MKK: Rominiecki 16, Brenk 15, Kuliński 12, Szeszycki 8, Nowiński 8, Mazur 7, Łepski 7, Barkowski 7, Kujawski 6, Zakęs 5, Zimróz 4, Sadło 3

Kolejny mecz drużyna MKK rozegra dnia 10 marca o godz. 17:30 na hali przy ul. Jolenty podejmie zespół MOS Słupca. Zapraszamy do kibicowania !!!