Kolejne zwycięstwa MKK Gniezno - Foto relacja

2012-11-04

Niedziela okazała się bardzo szczęśliwa dla koszykarzy MKK Gniezno. O godzinie 12 w hali przy ulicy Jolenty zespół młodzika starszego podejmował na własnym parkiecie drużynę Iskry Osieczna. Mecz ten zakończył się wysoką wygraną podopiecznych Tomasza Konowalskiego 117:27. Każda kwarta tego spotkania należała zdecydowanie do MKK-30:6,27:8,27:5,33:8. Punkty dla MKK zdobyli:Kiełpiński Mikołaj i Aleksander Sztyma po 22,Wietrzyński Dariusz 17, Zachwieja Łukasz i Tomasz Piechowiak po 11, Lorek Mikołaj 9, Leśniczak Piotr 8, Milak Michał 7, Dolata Adrian i Artur Tomczak po 4, Kubicki Jakub 2.

O wiele więcej emocji zapewnił licznie zebranej publiczności w hali II LO mecz seniorów z drużyną Polonii Leszno. Przed meczowe opinie wskazywały na faworyta zaspół gospodarzy, którzy w tym sezonie nie ulegli jeszcze nikomu, w przeciwieństwie do Polonii,która nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. MKK grało szybko i dość skutecznie w strefie podkoszowej , natomiast leszczynianie odpowiadali celnymi rzutami za 3 punkty. Tych rzutów Polonia wykonała aż 9 celnych w pierwszej połowie tego spotkania. Do przerwy MKK przegrywało 39:37. Po zmianie stron MKK stanęło obronną strefową co pozwoliło wygrać 3 kwartę 14:6. Również czwarta kwarta to wygrana podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego 19:13. Ostatecznie gracze z pierwszej stolicy wygrywają 70:58, co sprawia, że nadal są zespołem niepokonanym w tym sezonie. Dla MKK punty zdobyli: Golasiński Piotr 14, Staszkiewicz Łukasz 13, Konowalski Arkadiusz i Dariusz Dobrzycki po 12, Konwiński Patryk 8, Sroczyński Miłosz 5, Szymkowiak Patryk i Nowiński Karol po 3. Kolejny mecz tym razem wyjazdowy,  MKK rozegra na poznańskiej Arenie gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Kozły Poznań. Czy gnieźnianie po tej potyczce nadal będą niepokonani przekonamy się już niebawem. Na mecz młodzika zapraszamy w czwartek 8 listopada o godzinie 17:30 w hali przy ulicy Jolenty MKK podejmie drużynę z Pleszewa.