Kolejne zwycięstwo kadeta MKK Gniezno w Ostrowie WLKP

2010-11-29

Kolejne bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo, tym razem nad zespołem Kasprowiczanki Ostrów Wielkopolski odnieśli kadeci MKK Gniezno. Po bardzo zaciętym pojedynku, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund gnieźnianie wygrali 86:79.

Pierwsza kwarta spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy w 4 min. objęli prowadzenie 11:1. Problemy podopiecznych Łukasza Staszkiewicza w konstruowaniu ataku pozycyjnego oraz zbyt słaba postawa w obronie sprawiły, że w 9 min. Kasprowiczanka prowadziła 19:6. Wtedy ciężar gry wziął na siebie kapitan gnieźnieńskiego zespołu – Brenk, który najpierw wykorzystał rzut osobisty, następnie po przechwycie trafił za 3 punkty, a w samej końcówce kwarty będąc faulowanym przy rzucie za 3 punkty wykorzystał trzy rzuty osobiste. Pierwszą kwartę zasłużenie wygrał zespół z Ostrowa 21:15. W drugiej odsłonie MKK poprawiło grę w obronie, a punkty z kontrataków zdobywali głównie Brenk i Łepski. Do 3 min. ostrowianie zdobyli zaledwie 2 pkt., MKK natomiast 10, co pozwoliło im po raz pierwszy tego dnia wyjść na prowadzenie 25:23. Do końca pierwszej połowy obie drużyny zdobywały punkty seriami, a wynik do przerwy to 39:36 dla gospodarzy.

Po zmianie stron gracze Kasprowiczanki ponownie odskoczyli na 7 punktów przewagi, które to zawodnicy MKK zniwelowali dopiero w 8 min. trzeciej kwarty. Od tego momentu gra gnieźnian zaczęła przypominać taką do jakiej nas przyzwyczaili, w zaledwie 2 min. rzucili dwie „trójki” (Zimróz i Nowiński) oraz zagrali bardzo składną akcję w ataku pozycyjnym, obejmując prowadzenie przed ostatnią kwartą 57:55. Do 6 min. ostatniej kwarty oba zespoły grały kosz za kosz, w tej fazie gry na tablicy widniał wynik 66:66. Wtedy to bardzo dobrą zmianę dał Szeszycki, który dwukrotnie trafił za dwa punkty i dołożył do tego bardzo ważną „trójkę”. Swoje trafienia za 3 pkt. zaliczyli także Zakęs i Łepski, co pozwoliło ekipie z Gniezna na minutę przed końcem osiągnąć 8 punktową przewagę, której nie oddali już do zakończenia spotkania.

Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. : MKK Gniezno     79 : 86     (21:15, 18:21, 16:21, 24:29)

Punkty dla MKK: Brenk 28 (1x3pkt), Łepski 18 (1x3pkt), Nowiński 16 (1x3pkt), Zimróz 11 (1x3pkt), Szeszycki 7 (1x3pkt), Zakęs 6 (1x3pkt), Repieka 0, Krystkowiak 0.

Kolejnym ligowym sprawdzianem będzie pojedynek z drużyną MKS MOS Konin, na który to zapraszamy wszystkich kibiców 4 grudnia o godz. 12:15 na halę przy ul. Jolenty 5.