Kolejny pracowity weekend drużyn z MKS Trzemeszno

2011-04-18

W niedzielę 17 kwietnia w spotkaniu 3 kolejki Ligi Młodzików D2 MKS Trzemeszno zmierzył się na wyjeździe z zespołem Lidera Swarzędz. Do tego meczu nasz zespół przystępował w roli lidera rozgrywek. Po dość wyrównanym spotkaniu gospodarze okazali się lepsi wygrywając 2:0 i to oni objęli aktualnie przodowanie w lidze.

Początek należał dla gospodarzy, którzy zdecydowanie zaatakowali. Nasi piłkarze jednak dobrze się bronili. Niestety w 16 minucie po wrzutce w pole karne przez gospodarzy błąd popełnili nasi obrońcy, którzy nie zdołali wybić piłki i napastnik gospodarzy pewnie wykorzystał tą sytuację i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później było już 2:0 po ładnej dwójkowej akcji zawodników Lidera, jednak naszym zdaniem bramka ta padła ze spalonego, ale czasu się nie cofnie i bramka została uznana przez sędziego. Od tego momentu nasi zawodnicy jakby się obudzili i również zaczęli atakować swoich rywali. Dwie doskonałe sytuacje zmarnował niestety Alan Powała. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie mecz był bardzo wyrównany i akcje toczyły się na przemian raz na połowie gospodarzy, raz na połowie Trzemesznian. Dobrze w naszej bramce spisywał się Damian Stempuchowski oraz później jego zmiennik Oskar Surówka, dlatego więcej bramek dla gospodarzy już nie padło. Piłkarze MKS-u również mieli swoje szanse na zdobycie bramki jednak ich strzały były albo za lekkie, albo niecelne. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, którzy zostali nowym liderem rozgrywek, a nasz zespół doznał pierwszej porażki w rundzie wiosennej.

W następnej kolejce młodziki MKS-u Trzemeszno spotkają się 30 kwietnia o godzinie 14:00 na własnym boisku z zespołem Mieszka II Gniezno.

Lider Swarzędz – MKS Trzemeszno 2:0 (2:0) – młodziki

Skład MKS-u Trzemeszno: Damian Stempuchowski, Alan Giza, Jonasz Wierzchucki, Karol Kaczmarek, Marcin Bloch, Kacper Piechowiak, Patryk Różycki, Szymon Meller, Damian Wieczorek, Eryk Grzegorski, Alan Powała. Ponadto zagrali: Oskar Surówka, Norbert Kurek, Damian Psuty, Cezary Maciejewski, Mateusz Reklewski. Trener: Bartosz Górny.

Przemysław Poznań – MKS Poltrans Trzemeszno 1:3 (0:1) – orliki
W piątek 15 kwietnia o godzinie 17:30 orliki MKS-u Poltrans Trzemeszno zagrali w spotkaniu 3 kolejki Grupy Mistrzowskiej Orlików E2 z Przemysławem Poznań. Mecz odbył się na boisku trawiastym, na którym było jednak wiele nierówności sprawiających trudności w grze. Gospodarze byli kolejnym zespołem przewyższającym naszych zawodników warunkami fizycznymi, jednak po raz kolejny młodzi Trzemesznianie zaprezentowali się lepiej pod względem piłkarskim zwyciężając 3:1.

Bramki dla MKS-u: Paweł Poznachowski 2, Kacper Czarnecki.

W pierwszej połowie mimo ciężkiego boiska, które uniemożliwiało techniczną grę udało się stworzyć kilka sytuacji naszym zawodnikom. Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła po ładnej akcji. Kacper Wegner ograł lewego obrońcę i wrzucił piłkę w pole karne, tam znalazł się Paweł Poznachowski, który w pełnym biegu uderzył w narożnik bramki i wyprowadził na prowadzenie zespół MKS-u. W tej części gry podopieczni Sławomira Kupsia stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji jednak niezdecydowanie napastników z Trzemeszna lub obrona gospodarzy uniemożliwiały zdobycie kolejnych bramek. Od początku drugiej połowy Trzemesznianie kontrolowali przebieg gry. Nie trzeba było długo czekać, a Kacper Czarnecki, który otrzymał świetne prostopadłe podanie uprzedził bramkarza i podwyższył wynik meczu na 2:0 dla gości. Kolejną bramkę zdobył ponownie Poznachowski, który odebrał piłkę w środku pola, przedrylował przeciwnika i z około 12 metrów oddał piękny strzał w samo okienko bramki przeciwników. Było więc już 3:0 dla Trzemesznian. Gospodarze honorową bramkę zdobyli po błędzie naszej obrony i niezdecydowaniu przy wybiciu piłki, dzięki czemu napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem MKS-u i zmniejszył rozmiary porażki. Z dobrej strony w tym spotkaniu zaprezentował się Filip Przybysz, który dobrze czytał grę, wychodził na pozycję i powinien zdobyć dwie bramki, jednak w decydującej fazie akcji zabrakło mu zdecydowania. Ogólnie przebieg całego meczu znajdował się pod kontrolą naszego zespołu, a jedynie stan boiska nie pozwalał na konstruowanie składnych akcji bocznymi sektorami.

W następnej kolejce orliki MKS-u Poltrans Trzemeszno zmierzą się w środę 20 kwietnia o godzinie 17:30 w spotkaniu wyjazdowym z Kłosem Zaniemyśl.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Sebastian Ferenc, Bartosz Czarnecki, Mikołaj Korzycki, Paweł Poznachowski, Bartosz Sobański, Kacper Wegner, Kacper Czarnecki. Ponadto zagrali: Jakub Czarnecki, Filip Przybysz, Krzesimir Kiełpiński, Maciej Siwa, Kajetan Powała, Jakub Mytowski. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wegner

Unia Swarzędz – MKS Trzemeszno 0:0 – trampkarze
Kolejny mecz w Lidze Trampkarzy C2 zespół MKS-u Trzemeszno rozegrał w sobotę o godzinie 11:00 na wyjeździe z zespołem Unii Swarzędz. Po bezbarwnym spotkaniu żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W pierwszej części gry żaden zespół nie zagroził bramce rywali, a gra toczył się wyłącznie w środkowej strefie boiska. W drugiej połowie inicjatywę przejął nasz zespół, jednak piłka po strzałach Huberta Słowika nie znalazła drogi do bramki. Po 70 minutach gry żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W następnej kolejce trampkarze naszego klubu spotkają się na własnym boisku 30 kwietnia o godzinie 11:00 z zespołem Vitcovii Witkowo.

Skład MKS-u Trzemeszno: Norbert Mazur, Filip Podrzycki, Hubert Siwa (c), Bartosz Czajka, Błażej Połatyński, Miłosz Smarzyński, Kevin Fajfer, Dawid Liberkowski, Hubert Słowik, Eryk Przybysz, Michał Witkowski. Ponadto: Daniel Kasprzak, Aleksander Przybysz. Trener: Piotr Łukiewski, Kierownik drużyny: Leszek Siwa