Kolejny tydzień MKS-u na boiskach piłkarskich

2012-04-16

Przemysław Poznań – MKS Poltrans Trzemeszno 1:1 – orliki
We wtorek 9 kwietnia orliki MKS-u Poltrans Trzemeszno udali się na wyjazdowe spotkanie z zespołem Przemysława Poznań. Po wyrównanym meczu na bardzo ciężkim boisku nasi zawodnicy wywieźli jeden punkt remisując z gospodarzami 1:1.
Bramka dla MKS-u: Kacper Czarnecki

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Naszym zawodnikom ciężko było stworzyć składną akcję, jednak Kacper Czarnecki oraz Mikołaj Korzycki mieli swoje szansę na zdobycie gola. Ta sztuka udała się za to gospodarzom, którzy po kapitalnym strzale z dystansu wyszli na prowadzenie. Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla naszej drużyny. Po ładnej kombinacyjnej akcji Szymon Włodarczyk zagrał z linii końcowej do wychodzącego Kacpra Czarneckiego, który skierował piłkę do pustej bramki doprowadzając do remisu. Druga połowa wyraźnie należała do naszego zespołu pomimo gry pod wiatr. Nasi zawodnicy mieli jeszcze szansę aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak swoje szanse zmarnowali Kacper Czarnecki, Kacper Wegner oraz Mikołaj Korzycki.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Sebastian Ferenc, Bartosz Czarnecki, Bartosz Sobański, Mikołaj Korzycki, Paweł Poznachowski, Kacper Czarnecki, Kacper Wegner oraz Szymon Lisiecki, Maciej Siwa, Kajetan Powała, Hubert Adamski, Bartosz Liberkowski, Jakub Sęk, Jakub Czarnecki, Krzesimir Kiełpiński, Szymon Włodarczyk, Mikołaj Czarnecki, Filip Przybysz, Sebastian Kamiński, Eryk Chojnacki. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wegner

Chrobry Poznań – MKS Poltrans Trzemeszno 3:0 – orliki
Nie udał się wyjazd orlików MKS-u Poltrans Trzemeszno na spotkanie z Chrobrym Poznań. Nasi zawodnicy zostali wyraźnie zdominowani przez rywali i ulegli w całym spotkaniu 0:3.

Od początku spotkania gospodarze zdominowali przyjezdnych, grając bardzo agresywnie. Uderzali oni niemal z każdej pozycji. Pierwsze dwie bramki padły po rzutach z autu, kiedy to błędne decyzje podejmowali obrońcy MKS-u, a piłkarze z Poznania wykorzystywali te błędy. Nasi zawodnicy mieli jednak swoje szanse ale ani Szymon Włodarczyk ani też Kacper Czarnecki nie zdołali znaleźć sposobu na bramkarza gospodarzy. Piłkarze Chrobrego grali prosta piłką, jednak ich wyraźnie lepsze warunki fizyczne skutecznie uniemożliwiały rozwijanie akcji przez Trzemesznian. Ostatecznie gospodarze pokonali MKS Poltrans Trzemeszno 3:0.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Sebastian Ferenc, Bartosz Czarnecki, Bartosz Sobański, Mikołaj Korzycki, Paweł Poznachowski, Kacper Czarnecki, Kacper Wegner oraz Szymon Lisiecki, Maciej Siwa, Kajetan Powała, Hubert Adamski, Bartosz Liberkowski, Jakub Sęk, Jakub Czarnecki, Krzesimir Kiełpiński, Michał Wojciechowski, Mikołaj Czarnecki, Sebastian Kamiński. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wegner

MKS Trzemeszno – Unia Swarzędz 1:1 – trampkarze
W niedzielę na Stadionie Miejskim w Trzemesznie trampkarze MKS-u Trzemeszno podejmowali faworyta rozgrywek Unię Swarzędz. Mimo, iż nasi zawodnicy w niczym nie ustępowali rywalom i prowadzili niemal do końca, gościom udało się doprowadzić do remisu i cały mecz zakończył się w stosunku 1:1.
Bramka dla MKS-u: Miłosz Smarzyński

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak po 10 minutach gra się wyrównała i rozpoczęła się zacięta walka o dominację w środkowej strefie boiska. Do przerwy żadna drużyna nie zdołała zdobyć bramki. Po zmianie stron to nasi zawodnicy przejęli inicjatywę efektem czego była składna akcja Huberta Słowika, Marcina Kaźmierskiego, Michała Witkowskiego i Miłosza Smarzyńskiego, po której ten ostatni świetnym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki przyjezdnych. Po stracie bramki rywale powoli odzyskiwali przewagę i przeprowadzili kilka groźnych akcji. Kiedy wydawało się, że już nic nie odbierze zwycięstwa naszej drużynie kardynalny błąd w ostatniej akcji meczu popełnił znany wszystkim trzemeszeńskim zespołom kontrowersyjny gnieźnieński sędzia, przez co rywalom po kuriozalnej akcji udało się doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Skład MKS-u Trzemeszno: Norbert Mazur, Filip Podrzycki, Dawid Liberkowski, Jakub Kiedrowski, Hubert Siwa, Bartosz Czajka, Hubert Słowik, Miłosz Smarzyński, Kevin Fajfer, Marcin Kaźmierski, Michał Witkowski oraz Aleksander Przybysz. Trener: Piotr Łukiewski, Kierownik drużyny: Leszek Siwa

MKS Trzemeszno – Mieszko II Gniezno 0:1 – młodziki
W sobotę na fatalnym boisku przy hali OSiR w Trzemesznie młodziki MKS-u Trzemeszno rozegrali kolejny mecz, w którym rywalem był drugi zespół Mieszka Gniezno. Mimo, iż szczególnie w drugiej połowie to nasi zawodnicy mieli przewagę to rywalom udało się zwyciężyć w całym meczu 1:0.

W pierwszej części spotkania trwała wyrównana walka w środkowej strefie boiska, a akcje z obu stron skutecznie rozbijali obrońcy. Najbardziej właśnie z postawy obrońców, którzy wygrywali wszystkie pojedynki jeden na jednego zadowolony był trener MKS-u Bartosz Górny. W 22 minucie przydarzył się niestety błąd, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez rywali napastnik z Gniezna głową uderzył w słupek, a akcję skutecznie wykończył jego kolega, który pewnie strzelił z dwóch metrów. Trzemesznianie od razu rzucili się do odrabiania strat i niemal w identycznej sytuacji Jonasz Wierzchucki uderzył głową minimalnie obok bramki. Druga połowa to koncert gry w wykonaniu naszych zawodników, którzy niemal nie schodzili z połowy Mieszkowców. Nasi zawodnicy kilkukrotnie mieli okazję do wyrównania, jednak goście skutecznie się bronili, a raz rywalom po strzale Szymona Mellera pomogła nawet… grupa piasku leżąca przed bramką, która skierowała piłkę lecącą w bramkę poza linię końcową boiska. Goście stosując przysłowiową „obronę Częstochowy” dowieźli zwycięstwo do końca, a trener Mieszka stwierdził, że przybyło mu po tym meczu kilka siwych włosów. Naszym zawodnikom należy się jednak pochwała, gdyż włożyli wiele sił i ambicji w to spotkanie i tylko brak szczęścia przeszkodził im w zdobyciu choćby jednego punktu.

Skład MKS-u Trzemeszno: Damian Stempuchowski, Alan Giza, Patryk Psuty, Jonasz Wierzchucki, Marcin Bloch, Karol Kaczmarek, Eryk Grzegorski, Szymon Meller, Patryk Różycki, Alan Powała, Kacper Piechowiak oraz Oskar Surówka, Damian Psuty, Szymon Łukowski, Bruno Kaźmierczak, Hubert Goiński, Mateusz Ręklewski i Dawid Kasprzak. Trener: Jacek Siwa