Kolejny weekend z udziałem MKS Trzemeszno

2012-10-30

Miniony weekend z udziałem MKS Trzemeszno. Orkan Działyń – MKS Poltrans Trzemeszno 1:10 - młodziki. Mecz toczył się od samego początku przy dużej i stałej przewadze Trzemesznian. Przyjezdni nie ustrzegli się błędu tylko raz, kiedy to po rzucie rożnym gospodarze zdobyli bramkę. Kanonadę strzelecką w wykonaniu naszego zespołu rozpoczął Sebastian Ferenc,  który popisał się fantastycznym strzałem z dystansu. Kolejne bramki dla Trzemesznian zdobywali Mikołaj Korzycki i dwie Kacper Wegner, który dwa razy wykorzystał dobre podania właśnie od Korzyckiego. Piątą bramkę dla MKS-u zdobył Kacper Czarnecki i do przerwy było 1:5. Druga połowa nie była gorsza w wykonaniu naszych zawodników. Nasi zawodnicy dołożyli kolejne pięć bramek, a ich autorami byli dwukrotnie Kacper Czarnecki, Kacper Wegner, Filip Przybysz oraz Bartosz Czarnecki. Przewaga w tym spotkaniu piłkarzy z Trzemeszna nie podlegała żadnej dyskusji, a pewne zwycięstwo nad rywalami zapewniło naszej drużynie awans na pierwsze miejsce w tabeli.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno:
Oliwier Kaczmarek, Bartosz Czarnecki, Sebastian Ferenc, Hubert Adamski, Krzesimir Kiełpiński, Bartosz Sobański, Mikołaj Korzycki, Kacper Wegner, Kacper Czarnecki. Ponadto: Maciej Siwa, Filip Przybysz, Michał Wojciechowski, Kajetan Powała, Jakub Czarnecki, Bartosz Liberkowski. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wegner

Bramki dla MKS-u Poltrans Trzemeszno: Kacper Czarnecki 3, Kacper Wegner 3, Sebastian Ferenc, Mikołaj Korzycki, Bartosz Czarnecki, Filip Przybysz

Zwycięstwo orlików w turnieju „Radziejów Cup”
W niedzielę 28 października orliki MKS-u Trzemeszno wzięły udział w I jesiennym Turnieju orlików „Radziejów Cup”. W turnieju oprócz drużyny z Trzemeszna udział wzięli gospodarze – MKS Start Radziejów, Cuiavia Inowrocław oraz Akademia Piłkarska Soccer Inowrocław. Grano systemem każdy z każdym. Pierwszy mecz Trzemesznianie rozegrali z Cuiavią Inowrocław. Początek nie należał do najłatwiejszych, było dużo chaosu, piłka wybijana jak najdalej od siebie. Efektem tego była bramka dla Cuiavii. Ten gol obudził jednak piłkarzy z Trzemeszna, którzy wreszcie zaczęli grać piłką tak jak potrafią. Jeszcze przed przerwą bramkę dla naszego zespołu z rzutu karnego zdobył Maciej Siwa. Druga połowa była już dużo lepsza i Trzemesznianie wyraźnie dominowali na boisku. Dzięki temu kolejne dwie bramki zdobyli Maciej Siwa i Szymon Lubiński. Pewna gra w obronie spowodowała, że zawodnicy z Inowrocławia nie mieli więcej szans na zdobycie bramki i mecz zakończył się zwycięstwem MKS-u 3:1. Drugi mecz przyszło naszym zawodnikom rozegrać z gospodarzami, a więc zespołem Startu Radziejów. Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. Na prowadzenie wyszli jednak Trzemesznianie, a strzelcem bramki był Mateusz Brauza. Tuż przed przerwą gospodarze wyrównali stan meczu. Po przerwie to nasi zawodnicy ponownie zdominowali plac gry, strzelając dodatkowo kolejne dwie bramki. Ich autorami byli Maciej Siwa i Bartosz Jagła, który po dokładnym dośrodkowaniu popisał się pięknym strzałem głową. Nasi zawodnicy drugie spotkanie wygrali więc także 3:1. Ostatni mecz nasi piłkarze rozegrali z zespołem AP Soccer Inowrocław. Mecz ponownie wyrównany z optyczną przewagą MKS-u. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu pod koniec pierwszej połowy zdobył Eryk Chojnacki po indywidualnej akcji lewą stroną i strzałem w długi róg. W drugiej połowie wynik ustalił Nikodem Żywczewski, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i wpakował piłkę do siatki. Pokonując 2:0 rywali z Inowrocławia zespół MKS-u Trzemeszno zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju. W trzecim spotkaniu zawodnicy z grodu Kilińskiego musieli radzić sobie bez Macieja Siwy, który doznał kontuzji we wcześniejszym meczu. Mimo to, na tyle przekonał swoją grą organizatorów, że wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju – dodajmy, że absolutnie zasłużenie. Był to bardzo pożyteczny turniej, gdyż większą ilość czasu mogli pograć zawodnicy, którzy zwykle grają mniej, a dodatkowo pierwsze miejsce w turnieju spowodowało radość i uśmiechy na twarzy u wszystkich zawodników, a nawet rodziców.

Końcowa kolejność:
1. MKS Trzemeszno
2. Cuiavia Inowrocław
3. MKS Start Radziejów
4. AP Soccer Inowrocław

Skład MKS-u Trzemeszno:
Tomasz Kozłowski, Wojciech Szymański, Bartosz Jagła, Maciej Siwa, Antoni Mikuła, Eryk Chojnacki, Mateusz Brauza, Szymon Lubiński, Nikodem Żywczewski, Leon Ciesielski, Adrian Kamiński, Maksymilian Welzandt, Szymon Wasilewski, Jakub Bednarek. Trener: Grzegorz Witkowski

Płomień Nekla – MKS Trzemeszno 0:3 – walkower (trampkarze)
Zespół z Nekli wycofał się z rozgrywek.

Grzegorz Witkowski/Fotki z meczu młodzików (Jarosław Ferenc) oraz turnieju orlików (Arkadiusz Chojnacki).