Komplet złotych medali Stelistek w Mistrzostwach Wielkopolski!

2012-02-26

W niedzielę w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów w tenisie stołowym. Zawody zdecydowanie zdominowały zawodniczki Stelli Gniezno zdobywając komplet złotych medali. Na pewno faworytkami mistrzostw były zawodniczki 1 ligi z Gniezna. Ciekawie zapowiadały się pojedynki finałowe o mistrzowskie tytuły. W grze singlowej Paulina Nowacka pokonała zarówno Roksanę Załomską 3:2 i Magdalene Górowską 3:1. drugie miejsce zajęła Załomska, trzecie Górowska, a czwarte zwyciężając w pierwszej turnieju kwalifikacyjnym Sara Operman również Stella, uzyskując podobnie jak trzy koleżanki klubowe awans do finałów Mistrzostw Polski w Wieliczce.

Na bardzo wysokim poziomie stał pojedynek finałowy w grze deblowej kobiet w którym para Załomska-Nowacka pokonały Górowską-Jeleniewską 3:2. Również w grze mieszanej stelistka Roksana Załomska w parze z Adamem Jankowiakiem z AZS Poznań pokonali Paulinę Nowacką z Jakubem Pilarskim z Ostrowa  3:1. Tytuł mistrzowski wśród mężczyzn w singla zdobył Michał Gołdyn trasko Ostrzeszów pokonują w finale kolegę klubowego Zbyszka Kaczmarka , a w deblu para Gołdyn- Michał Rogala.

Od czwartku w Wieliczce rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Seniorów z udziałem wspomnianej czwórki zawodniczek Stelli.