Konferencja prasowa TŻ Start Gniezno

2010-09-10W dniu 10 września o godzinie 12.00 w Sali Pastelowej gnieźnieńskiego Hotelu Atelier, odbyła się konferencja prasowa TŻ Start Gniezno z udziałem Prezesa Startu Arkadiusza Rusieckiego, Rzecznika prasowego Grzegorza Buczkowskiego oraz zawodników: Krzysztofa Jabłońskiego, Adriana Gomólskiego i Michała Szczepaniaka. Na konferencji gościli też przedstawiciele Urzędu Miasta w osobie Waldemara Rewersa i Starostwa Powiatowego Tomasza Pokładeckiego.

Głównym tematem konferencji był dalszy udział Startu Gniezno w barażach ewentualne wejście do Ekstraligi a co się z tym wiąże - dalszą modernizacją stadionu włącznie z koniecznym zamontowaniem oświetlenia na stadionie.

Lecz zanim do tego dojdzie gnieźnianie muszą koniecznie wygrać mecz z Rzeszowem a ten rozegrany zostanie 19 września na stadionie żużlowym przy ul. Wrzesińskiej, a który nie będzie należeć do łatwych.

I tu klub TŻ Start Gniezno aby zachęcić wszystkich kibiców czerwono-czarnych na to tak ważne spotkanie wychodzi naprzeciw zainteresowanym osobom i z dniem dzisiejszym  (10 września) wprowadza przedsprzedaż biletów, które będą po 20 zł.

Jednak w dniu meczu bilety już wszyscy zakupią po normalnej cenie tj. 25 zł.


Klub zadeklarował również niespodziankę dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów i dla tej grupy kibiców przygotował ok. 5000 biletów darmowych.

Wszystkich na mecz Start – Rzeszów w imieniu klubu Zapraszamy.
Pożegnanie Piotra Palucha

Piotr Paluch reprezentant i zarazem kapitan drużyny Start Gniezno w latach 2008/2009 kończy karierę żużlową i w związku z tym odbędzie się dwumecz Pomiędzy Startem Gniezno a Stalą Gorzów. Podczas tego dwumeczu startować będzie również wielokrotny Mistrz Polski, Drużynowy Mistrz Świata i obecnie kandydat ma Mistrza Świata Tomasz Gollob.

Pierwszy mecz odbędzie się w Gnieźnie już 2 października.
Termin rewanżowego spotkania zostanie podane nieco później ponieważ nie jest on jeszcze szczegółowo ustalony i uzależniony jest od meczy barażowych.

Klub zaprasza wszystkich kibiców czarnego sportu aby godnie oddać honor i pożegnać Piotra Palucha.

Więcej informacji o Piotrze Paluchu:
Piotr Paluch (ur. 3 września 1970 w Międzyrzeczu) – polski żużlowiec. Wychowanek, zawodnik i kapitan Stali Gorzów. Karierę rozpoczął w 1987 roku. Nieprzerwanie, przez 21 sezonów, bronił barw swojego macierzystego klubu. Dopiero w sezonie 2008 zdecydował się zasilić inny klub, którym okazał się drugoligowy Start Gniezno.

Paluch przez wiele lat, z powodzeniem, rywalizował na ekstraligowych torach w barwach gorzowskiej Stali. Za swoimi plecami przywoził takie tuzy światowego speedwaya jak Tony Rickardsson, Sam Ermolenko czy Tommy Knudsen oraz Tomasz Gollob.

Jego medale to głównie zdobycze drużynowe. Jednym z największych indywidualnych sukcesów jest występ w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 1991 roku. Posiada złote medale MPPK z lat 1992 i 1998 oraz złoty krążek MMPPK z roku 1987.

Obecnie trener w KS Stal Gorzów Wielkopolski S. (wikipedia)

TK/foto RS
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,Konferencja_prasowa_TZ_Start_Gniezno.html