Konin nie został zdobyty przez Mieszko Gniezno

2010-06-06

Nie było niespodzianki w wykonaniu piłkarzy Mieszka Gniezno w ostatnim meczu sezonu 2009/2010 w rozgrywkach grupy 2 kujawsko-pomorsko –wielkopolskiej. Podopieczni Tadeusza Drozdy bowiem nie sprostali trzeciej drużynie rozgrywek i w niedzielę 6 czerwca w Koninie ulegli tamtejszemu Górnikowi w stosunku 3:1.

O porażce Mieszka Gniezna w Koninie zadecydowała druga połowa, kiedy to biało-niebiescy stracili trzy gole. Pierwsza połowa bowiem zakończyła się prowadzeniem Mieszka Gniezna w stosunku 1:0, kiedy to już w 1 minucie spotkania gnieźnianie wyszli na prowadzenie po golu zdobytym przez Marcina Michałowskiego. Po zmianie stron to tylko gospodarze strzelali gole. W 59 minucie gry bramkę doprowadzającą stan meczu 1:1 pokonując golkipera biało-niebieskich zdobył Adrian Majewski. Trzy minuty później miejscowi prowadzili 2:1. W 62 minucie po raz drugi celnie do bramki gnieźnieńskiej futbolówkę skierował Mateusz Witkowski. Ostatni gol dla gospodarzy padł już w końcówce spotkania. W 87 minucie gry trzecią bramkę zdobył Jakub Dębowski.

Po tej porażce sytuacja Mieszka Gniezna w tabeli nie uległa zmianie. Biało-niebiescy sezon 2009/2010 zakończyli na 12-tym miejscu z zdobytymi 29 punktami. Teraz mieszkowy będą czekali ile drużyn pożegna się z trzecią ligą i czy drużyna Mieszka Gniezna będzie w grupie spadkowej.

Na koniec przypomnijmy iż z pierwszej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami, do której doszło jesienią roku 2009 w Gnieźnie lepszymi okazali się mieszkowy pokonując Górnik Konin w stosunku 4:0. W tym meczu bramki dla Mieszka Gniezno zdobyli: dwie Mariusz Piotrowski 44, 77, a po jednej dołożyli  Michał Góralski 50, Filip Marciniak 90