Koszykarki TS Basket MOS ograły Olimp Rawicz

2009-11-05

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi kadetek zapisały na swoje konto zawodniczki TS Basket MOS Gniezno.

Podopieczne Marka Szczepanowskiego w inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu 2009/2010 pokonały we własnej hali GOSiR przy ulicy Jolenty w Gnieźnie koszykarki Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Rawicz w stosunku 92:49. Zwycięstwo gnieźnianek od samego początku w meczu, do którego doszło w czwartkowe popołudnie 5 listopada nad rywalkami z Rawicza nie podlegało dyskusji o czym mogą świadczyć wygrane kwarty  Pierwszą gnieźnianki zakończyły wynikiem 21:16, drugą z kolei wygrały 28:10 i do przerwy prowadziły już 49:26. W drugiej połowie nic się nie zmieniło, gdyż gnieźnianki dominowały nad rywalkami z Rawicza, co przełożyło się na dwie wygrane kolejne kwarty. Najpierw trzecią koszykarki z Gniezna wygrały 19:12, a ostatnią czwartą kwartę rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 24:11.

Była to już druga wygrana koszykarek TS Basket MOS Gniezno w rozgrywkach Wielkopolskiej  Ligi kadetek w rozpoczętym tydzień temu nowym sezonie 2009/2010. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie podopieczne Marka Szczepanowskiego zapisały w meczu wyjazdowym w Opalenicy (24.10), kiedy to pokonały miejscową ekipę MKS w stosunku 63:28 w kwartach 14:5, 18:0, 15:10 i 16:13.
Najbliższy mecz koszykarki TS Basket MOS Gniezno rozegrają z AZS Poznań, do którego dojdzie 20 listopada o godzinie 17:00 w Poznaniu.

Punkty TS Basket MOS Gniezno: Magalena Wiernowolska 27, Maria Sip 17, Daria Saukens 12, Wiktoria Kulpińska 10, Natalia Kasprzak 8, Marta Grajek 5, Magdalena Kruszona 4, Zofia Holzer 4, Dominika Różycka 3, Anna Siwka 2. Trener: Marek Szczepanowski, asystent Mirosław Kulpiński. Nie grały kontuzjowane: Laura Kuźlak (kapitan) i Katarzyna Witkowska.

Punkty UKS Olimp Rawicz: Hanna Banaszak 15, Maria Skokowska 10, Beata Pałka 7, Kamila Huchrak 6, Magdalena Mościpan 4, Milena Kautsch 3, Martyna Kapała 2, Olga Szymczak 2, Monika Kowalska 0, Adriana Książkiewicz 0, Natalia Dzieweczyńska 0. Trener: Kazimierz Machowiak
Sędziowali: Jarosław Bernat i Damian Bordun.