Koszykarki z TS Basket MOS Gniezno pokonały na wyjeździe Inea AZS I Poznań - Foto relacja

2013-04-14

W meczu XIX kolejki spotkały się dwie drużyny z czołówki tabeli - zajmujące 1. miejsce TS Basket oraz zajmująca 2. miejsce, drużyna Inea AZS I Poznań. Obie drużyny przystąpiły do spotkania niezwykle zmotywowane i obie chciały wygrać. Mecz, zgodnie z oczekiwaniami, okazał się trudną przeprawą dla obu stron. Po pierwszej kwarcie nieznaczne prowadzenie uzyskały Gospodynie, prowadząc 22:19. Druga kwarta to dalszy ciąg zaciętej walki, kosz za kosz, atak za atak. Po jednej z takich akcji kontuzję odniosła zawodniczka TS Basket - Marta Kubasik, która została odwieziona karetką do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie ręki. Uraz wykluczył Martę z gry w meczach do końca rozgrywek ligowych. W połowie meczu przewaga Poznanianek wzrosła do 7 punktów 38:31. W przerwie meczu nasze zawodniczki się zmobilizowały i do trzeciej częsci przystąpiły niezwykle skoncentrowane. Zaczęły dyktować warunki na parkiecie i po pięknej grze wygrały tę kwartę 24:7! wychodząc na 10-punktowe prowadznie 45:55.

Czwarta kwarta to walka o każdy metr boiska, walka w każdym elemencie gry - w obronie, zbiórkach, przechwytach i ataku. Gnieźnianki przetrzymały zmasowany atak zawodniczek Inei i zachowały korzystny dla siebie wynik meczu 59:64. Pierwsze spotkanie tych drużyn, rozegrane w Gnieźnie zakończyło się bardzo podobnym wynikiem 59:68.

Był to 19 mecz ligowy bez porażki. Gnieźnianki powiększyły przewagę nad drugą w tabeli Ineą AZS I Poznań do 4 punktów i pewnie zmierzają do końcowego zwycięstwa w lidze.

TS Basket MOS Gniezno - Inea AZS I Poznań 64:59 (19:22, 12:16, 24:7, 9:14)

Punkty dla TS Basket MOS Gniezno: Aleksandra Piasecka 16, Natalia Janiuk 12, Karolina Draheim 8, Monika Pilarska 6, Marta Kęsik 6, Lila Banaszak 6, Katarzyna Matysiak 4, Aleksandra Grzechowiak 4, Julia Mierzwiak 2, Aleksandra Skubiszyńska 0, Marta Kubasik 0, Kinga Twardowska 0.

Trener: Marek Szczepanowski. Asystent: Bartosz Piasecki.

Punkty dla Inea AZS I Poznań: Aleksandra Zięmborska 20, Ewelina Gliszczyńska 12, Marta Mikołajczak 7, Barbara Paszek 6, Joanna Szymańska 4, Julia Dąbrowska 4, Marta Janicka 3, Weronika Długiewicz 2, Aleksandra Maciejewska 1, Maja Niedzielska 0, Natalia Ossowska 0, Natalia Matusiak 0..

Trener: Katarzyna Buszewicz.

Sędziowali: Łukasz Koralewski i Igor Kopacki.

12 UKS Olimp II Rawicz 22 160 - 1387 -1227 11 .000

Kolejny mecz rozegrany zostanie w sobotę, 20. kwietnia o godz. 12:00 w hali GOSiR przy ul. Jolenty 5, a przeciwnikiem będzie zespół INEA AZS II Poznań.