Koszykarski weekend...

2009-11-24

W miniony weekend 21-22 listopada zawodnicy MKK rozegrali dwa mecze.
W sobotę w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta "A" zdecydowanie ulegli drużynie Pyry Poznań w stosunku 43:80. Mecz nie układał się gnieźnianom od samego początku, błędy w obronie i niemoc strzelecka pozwoliły gościom na uzyskanie bezpiecznej przewagi. Kadeci z Gniezna nie radzili sobie w obronie z szybkimi i zdecydowanymi atakami przyjezdnych oraz przegrywali walkę na tablicy, umożliwiając poznaniakom dobitki. W wyniku słabej gry w pierwszej części spotkania nasi zawodnicy przegrali ją 18:40.

Niestety po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Szybkie ataki zawodników Pyry skutecznie rozbijały niezorganizowaną obronę MKK. Do tego nasi koszykarze grali zbyt zachowawczo w ataku. Zawodzili zawodnicy, którzy do tej pory byli liderami drużyny, a ich zmiennicy nie potrafili zmienić stylu gry. Poznaniacy nie zwalniali tempa ostatecznie zwyciężając w spotkaniu 43 : 80.

Po raz kolejny zawiodła skuteczność rzutowa 9/25 za 1 pkt.(36 %), 17/55 za 2 pkt. (31%), 0/15 za 3 pkt. Ale mecz nasi zawodnicy przegrali przede wszystkim bardzo słabą obroną. Brak komunikacji, błędy przy przekazywaniu oraz niezorganizowanie to główne przyczyny tak wysokiej porażki.

MKK Gniezno : Pyra Poznań   43:80   (12:17, 6:23, 11:17, 14:23)

Punkty dla MKK: Łepski 12, Brenk 11, Barkowski 8, Nowiński 4, Kuliński 4, Rominiecki 4, Mazur 0, Szeszycki 0, Kujawski 0, Sadło 0

W niedzielę w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta "B" pokonali zespół MIKST Międzychód 83:53. Początkowe minuty meczu to bardzo wyrównana gra obu drużyn, w 5 min. pierwszej kwarty wynik spotkania 12:13 dla gości. Od tego momentu podopieczni Łukasza Staszkiewicza nie potrafili zdobyć punktów w tej partii. Razili przede wszystkim nieskutecznością w ataku oraz niezorganizowaniem w obronie. Zaliczyli również w tym czasie sporo strat w efekcie czego przegrali tą cześć gry 12:24. W drugiej kwarcie nic nie zapowiadało poprawy wyniku, a styl gry zawodników MKK pozostawiał wiele do życzenia. W 5 min. tej kwarty przewaga przyjezdnych osiągnęła nawet 16 punktów. Spora różnica podziałała motywująco na młodych gnieźnian, którzy zaczęli skuteczniej bronić, a wyprowadzane kontrataki skutecznie kończyli Barkowski z Nowińskim. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 28:32.

Po przerwie na boisko drużyna MKK wyszła zupełnie odmieniona, w wyniku czego całkowicie zdominowała spotkanie. Gnieźnianie bardzo szybko doprowadzili do remisu, a następnie osiągnęli bezpieczną przewagę. Uporządkowali zarówno grę w ataku jak i w obronie. Trzecią i czwartą kwartę zdecydowanie wygrali nasi kolejno 28:13 i 27:8, a cały mecz 83:53.

MKK Gniezno : MIKST Międzychód   83:53   (12:24, 16:8, 28:13, 27:8)

Punkty dla MKK: Nowiński 18 (eval 28), Łepski 16, Brenk 15 (eval 25), Barkowski 12, Kujawski 10, Kuliński 8, Rominiecki 2, Mazur 2, Repieka 0, Zakęs 0, Sadło 0

Kolejne mecze drużyna MKK rozegra dnia 26 listopada w Koninie i 29 listopada w Poznaniu.