Koszykarze MKK Gniezno wygrywają w Tarnowie Podgórnym

2009-11-13

Kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Kadetów „B” odnieśli koszykarze MKK Gniezno 12 listopada w Tarnowie Podgórnym. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza pozostawili w pokonanym polu drużynę Gimnazjum Tarnowo Podgórne, wygrywając na wyjeździe 75 : 49

Zawodnicy z Gniezna kontrolowali wynik spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwsza piątka narzuciła gospodarzom swój styl gry i dzięki temu łatwe punkty spod kosza zdobywali Barkowski i Nowiński - razem rzucili 12 punktów. Głównie dzięki wspomnianym graczom, wynik po pierwszej odsłonie, to 19 : 11 dla gnieźnian. W drugiej kwarcie szanse gry dostali zmiennicy, którzy niestety przez 6 min. nie potrafili rzucić punktów. Spudłowali 11 rzutów osobistych ! W dodatku przeciwnicy zaczęli bronić strefą i niespodziewanie zdołali doprowadzić do remisu. Spokój naszym graczom przyniosła „trójka” Kulińskiego oraz kolejne 4 punkty Barkowskiego. Tą cześć spotkania młodzież z MKK przegrała 11 : 14.

Po przerwie zawodnicy MKK zaczęli bronić bardzo agresywnie na całym boisku, a zawodnicy z Tarnowa  Podgórnego nie potrafili sobie z tym poradzić. Z przechwyconych piłek gnieźnianie wyprowadzali szybkie kontrataki, które skutecznie kończyli wspominani już Barkowski i Nowiński. Po tej części spotkania wszystko wróciło do normy, kwarta wygrana 19 : 11 i przed ostatnią częścią gry prowadzenie 49 : 36. Twarda obrona na początku ostatniej kwarty pozwoliła na zwiększenie przewagi do 25 punktów, a prym na boisku wiedli w tym czasie Barkowski (13 punktów w tej części) i Brenk (6 punktów i 5 asyst). Osiągnięta różnica pozwoliła trenerowi sprawdzić formę najmłodszych w zespole: Repieki i Grajka oraz wszystkich innych graczy rezerwowych. Czwarta kwarta wygrana przez MKK 26 : 13, a całe spotkanie 75 : 49.

Zwycięstwo  może cieszyć, lecz styl gry pozostawiał wiele do życzenia. C dość słabej postawy przede wszystkim w ataku można zrzucić na obronę strefową postawioną przez gospodarzy. Jednak bardzo słaba skuteczność rzutów osobistych 10/31 oraz rzutów za 3 punkty 3/16 podsuwają konieczność pracy nad tym elementem. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy poprawią skuteczność w kolejnych spotkaniach i tego im życzymy.

Gimnazjum Tarnowo Podg. : MKK Gniezno 49 : 75 (11:19, 14:11, 11:19, 13:26)

Punkty dla MKK: Barkowski 29 (7 zbiórek, 7 przechwytów), Brenk 16 (8 asyst), Nowiński 11, Łepski 6, Zimróz 6, Szeszycki 4, Kuliński 3, Repieka 0, Zakęs 0, Rominiecki 0, Mazur 0, Grajek 0

14 listopada 2009 roku MKK Gniezno miał rozegrać  spotkanie z zespołem WILKI MORSKIE Szczecin. Mecz miał odbyc się o godzinie 14:30 w hali GOSiR przy ul. Bł. Jolenty 5.
Jak nas poinformował trener K. Wilkosz mecz w tym dniu został odwołany z powodu grypy zespołu Gości!!!!!!!!

Kolejne mecze drużyna MKK rozegra w hali przy ul. Jolenty: 21 listopada podejmie Pyrę Poznań, a 22 listopada przyjdzie jej się zmierzyć z drużyną MIKST Międzychód. ZAPRASZAMY !