LSO z parafii Bł. Radzyma mistrzem Archidiecezj

2010-03-19

3 marca w hali sportowej w Kiszkowie odbyły się historyczne, bo I Mistrzostwa Archidiecezji Gnieźnieńskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Turniej ten był jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski LSO.

W rywalizacji wzięło udział dwanaście zespołów podzielonych na trzy kategorie wiekowe: ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi. W tej ostatniej kategorii wystąpiła drużyna reprezentująca Liturgiczną Służbę Ołtarza parafii p.w. Bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.

Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, odnosząc trzy kolejne zwycięstwa. W pierwszym swoim meczu pokonaliśmy Sławno 3-2, następnie wygraliśmy z Murowaną Gośliną 2-0 i na koniec byliśmy lepsi od Kleczewa wygrywając 1-0.

Dzięki temu drużyna reprezentująca naszą parafią została Mistrzem Archidiecezji Gnieźnieńskiej w kategorii lektorów starszych za co otrzymała okazały puchar i zakwalifikowała się do finałowego turnieju Mistrzostw Polski LSO, który odbędzie się w Elblągu w dniach 1-2.05.2010.

Zawodnikom gratulujemy tego osiągnięcia i już teraz życzymy sukcesu w Elblągu.