Laskarze Pomorzanina Toruń najlepsi w ósmym memoriale Alfonsa Flinika

2011-08-20

W przedostatnią sobotę sierpnia (20.08) na płycie stadioniu ze sztuczną nawierzchnią trawiastą  Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  przy ulicy Paczkowskiego rozegrany został ósmy już memoriałowy turniej imienia Alfonsa Flinika w hokeju na trawie seniorów.

W tegorocznej edycji memoriałowej, znanego popularyzatora i miłośnika hokeja na trawie, reprezentanta Polski oraz uczestnika igrzysk olimpijskich udział wzięło pięć zespołów - KS Pomorzanin Toruń, Pocztowiec Poznań, LKS Rogowo oraz dwie gnieźnieńskie ekipy Stelli i Startu 1954. Najlepszym zespołem w stawce pięciu ekip biorących udział w tegorocznych zmaganiach, a które rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym” okazali się hokeiści aktualnego wicemistrza Polski w sezonie 2010/2011 czyli ekipa Pomorzanina Toruń. Na drugim miejscu rozgrywki memoriałowe zakończyli laskarze LKS Rogowo. Trzecie miejsce przypadło ekipie miejscowego Startu 1954 Gniezno, czwarte miejsce zajął zespół Pocztowca Poznań. Ostatnie miejsce w tym przypadku zajęli laskarze miejscowej Stelli Gniezno.

Finałowym akcentem turnieju było wręczenie wszystkim drużynom biorącym udział okolicznościowych pucharów. Dodatkowo pamiątkowymi kuflami do piwa i statuetkami obdarowano byłych olimpijczyków, te suweniry wręczył przybyłym Prezes Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka – Mieczysław Kukliński, który w ten sposób pożegnał się z działalności sportową w swoim rodzimym mieście. Nagrodzono jeszcze najlepszego strzelca turnieju, którym został Tomasz Karpiński z Rogowa zdobywca pięciu bramek.

Wyniki szczegółowe turnieju:

1. Stella Gniezno – LKS Rogowo 0:2 (0:0)
Bramki : Tomasz Karpiński (18’A), Paweł Bączkowski (28’R)

2.Start 1954 Gniezno – Pocztowiec Poznań 0:0

3. Start 1954 Gniezno – LKS Rogowo 1:5 (0:4)
Bramka dla Startu 1954: Maciej Wejerowski (24’ K)
Bramki dla Rogowa: Oskar Bator (2’A), Tomasz Karpiński x3 (9’A, 14’A, 22’A), Mirosław Popiołek (10’A)

4. Stella Gniezno Pocztowiec Poznań 2:1 (1:1)
Bramki dla Stelli: Piotr Stefański (7’A), Marcin Lewartowski (11’R)
Bramka dla Pocztowca: Mateusz Czapliński (9’A)

5. Pomorzanin Toruń – Stella Gniezno 4:0 (2:0)
Bramki dla :Pomorzanina: Marek Dąbrowski (4’A), Michał Konklewski (5’A), Wojciech Zadka (24’A), Rafał Koniński (26’A)

6. Pomorzanin Toruń – Pocztowiec Poznań 3:0 (1:0)
Bramki dla Pomorzanina: Arkadiusz Rutkowski (11’A), Wojciech Zadka  2x (22’A, 23’A)

7. Stella Gniezno - Start 1954 Gniezno 0:3 (0:1)
Bramki dla Startu 1954: Marcin Grotowski 3x (14’A, 23’A, 26’A)

8. LKS Rogowo – Pocztowiec Poznań 0:1 (0:1)

9. Start 1954 Gniezno – Pomorzanin Toruń 1:2 (1:2)
Bramka dla Startu 1954: Michał Poltaszewski (9’R)
Bramki dla Pomorzanina: Rafał Kamiński (2’A),  Maciej Zieliński (17’A)

10. Pomorzanin Toruń – LKS Rogowo 3:1 (1:0)
Bramki dla Pomorzanina: Marek Dąbrowski 2x (4’A, 25’A), Rafał Kamiński (18’A)
Bramka dla Rogowa: Tomasz Karpiński (24’A).