Laskarze Startu 1954 Gniezno zdecydowane pokonali u siebie Pomorzanina Toruń - Foto relacja

2013-01-04

Przerwa świąteczno-noworoczna dobiegła do końca. I sportowcy powoli wznawiają rozgrywki drużynowe. Jako pierwsi do zmagań ligowych powrócili hokeiści Startu 1954 Gniezno, którzy w piątek 4 stycznia w ramach Halowych Mistrzostw Polski seniorów rozegrali przedostatnie spotkanie rundy zasadniczej sezonu 2012/2013. Przeciwnikiem podopiecznych Jakuba Stranza w hali GOSiR w Gnieźnie mieszczącej się przy ulicy Paczkowekiego była drużyna Pomorzanina Toruń. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem czerwono-czarnych w stosunku 13:8.

Gnieźnienie z swoim rywalem do przerwy prowadzili 5:2. Wynik piątkowego meczu dla Startu 1954 Gniezno otworzył Damian Szymański wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0 w 2 minucie meczu. Po 8 minutach gnieźnienie prowadzili już 3:0 po kolejnych bramkach autorstwa Pawła Tubackiego i Mariusza Gromadzkiego, który wykorzystał podyktowany krótki róg. Goście na trzy stracone bramki z początku meczu odpowiedzieli dopiero w 11 minucie zdobywając bramkę kontaktową po podyktowanym krótkim rogu. Bramkarza z Gniezna -  Marcina Trzaskawkę pokonał Damian Mondrzejewski zmniejszając prowadzenie gnieźnian do 3:1. W 16 minucie jednak czerwono-czarni zdobyli czwartego gola a to za sprawą wykorzystanego krótkiego rogu przez Mariusza Gromadzkiego. Dziesięć minut później goście z Torunia strzelili drugą swoją bramkę. Tym razem Trzaskawkę pokonał Krzysztof Zakszewski. Ostatnie jednak słowo w pierwszej połowie meczu należało jednak do podopiecznych Jakuba Stranza. W 28 minucie wynik końcowy pierwszej połowy na 5:2 dla Startu 1954 Gniezno ustalił Paweł Tubacki.

Po zmianie stron, kibicie którzy zasiedli na trybunach hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego byli świadkami zdobytych przez oba zespoły jeszcze 14 bramek. Z tym że gnieźnianie strzelili ich aż 8 a rywale z Torunia zdobyli ich sześć.
W zespole z Gniezna na listę strzelców w drugiej odsłonie piątkowego meczu wpisywali się - Marcin Grotowski (31, 34, 49, 59), Arkadiusz Brożek (47 krótki róg), Paweł Tubacki (32, 48 krótki róg), Mateusz Ciężki (56). Dla pokonanych bramki natomiast strzelali - Rafał Kamiński (38, 45, 55), Rafał Szrejter (40, 50), Artur Girtler (60, krótki róg).

A już w niedzielę 6 stycznia laskarze Startu 1954 Gniezno zakończą rundę zasadniczą Halowych Mistrzostw Polski sezonu 2012/2013. W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej podopieczni Jakuba Stranza podejmować będą w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie o godzinie 17.00 zespół z Pałuk – LKS Rogowo.

Skład Startu 1954 : Marcin Trzaskawka – Arkadiusz Brożek, Mariusz Gromadzki, Damian Szymański, Paweł Tubacki, Marcin Grotowski oraz Maciej Wejerowski, Mateusz Ciężki, Robert Grotowski, Szymon Kosicki, Jakub Kaszyński

Skład Pomorzanin Toruń : Michał Śliwiński (od 31 Paweł Murszewski) - Marcin Makowski, Artur Girtler, Maciej Zieliński, Michał Makowski, Rafał Szrejter oraz Krzysztof Zakszewski, Arkadiusz Rutkowski, Damian Mondrzejewski, Patryk Karamuz, Rafał Kamiński