Laskarze Startu 1954 byli o krok od brązu

2011-06-12

Zespół Startu Gniezno nie zdołał wywalczyć brązowego medalu 75 mistrzostw Polski w hokeju na trawie. W walce o to trofeum podopieczni trenera Jakuba Stranza zmierzyli się aż trzykrotnie z Wartą Poznań. Jak pisaliśmy wczoraj na naszej stronie internetowej, pierwszy mecz rozegrany w piątek, 10 czerwca, w Poznaniu zakończył się wygraną gospodarzy 5:3. Dwie bramki dla Startu 1954 Gniezno zdobył Marcin Grotowski, a jedną Maciej Wejerowski. W rewanżowym spotkaniu rozegranym następnego dnia czyli stadionie sobotę 11 czerwca na stadionie imienia Alfonsa Flinika w Gnieźnie czerwono-czarni wprawdzie przegrywali do przerwy 0:1, ale ostatecznie pokonali warciarzy 4:2 po dwóch bramkach zdobytych przez Macieja Wejerowskiego oraz pojedynczych trafieniach Roberta Grotowskiego i Piotra Baniewicza. W tej sytuacji konieczne było rozegranie trzeciego decydującego meczu, który odbył się ponownie na stadionie przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. Spotkanie, do którego doszło w niedzielę 12 czerwca było wyrównane, a o zdobyciu brązowego medalu zadecydowała jedna bramka. Zdobyli ją laskarze Warty Poznań a było to w 62 minuta. Autorem bramki okazał się Artur Semonowicz i to zespół Warty zajął trzecie miejsce w rozgrywkach sezonu 2010/2011. W gwoli dziennikarskiej informacji Mistrzem Polski w sezonie 2010/2011 został Grunwald Poznań, który dwukrotnie pokonał Pomorzanina Toruń 6:1 i 5:1.