Laskarze Stelli Gniezno i Startu 1954 Gniezno halowymi mistrzami Wielkopolski

2010-03-07

W dniach 6 oraz 7 marca w Gnieźnie w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie w kategorii dzieci i młodzików.

W tym roku w rozgrywkach udział wzięła rekordowa ilość zespołów. Do turnieju zgłosiło się aż 18 zespołów – 10 w kategorii dzieci (z Środy Wlkp., Poznania, Swarzędza, Stęszewa oraz gospodarze z Gniezna) i 8 w kategorii młodzików (z Poznania, Stęszewa, Środy Wlkp. i Gniezna). Były to niewątpliwe największe mistrzostwa w historii WZHT w Poznaniu, ale i pewnie największe w Polsce w tej kategorii wiekowej. Jest to duży sukces Zarządu WZHT w Poznaniu mający na celu rozwój hokeja na trawie w Wielkopolsce.

Rozgrywki w obu kategoriach wiekowych odbyły się w następujący sposób.

Drużyny dzieci zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne po pięć zespołów  w każdej. W grupach rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”, a czas jednego meczu wynosił 12 min bez zmiany stron boiska. Następnie po rozegraniu eliminacji drużyny, która zajmą pierwsze miejsca w poszczególnych grupach będą grały mecz o pierwsze miejsce – Halowych Mistrzostw WZHT Dzieci. Natomiast drużyny,które zajmą drugie miejsca zagrają o miejsca 3-4 i analogicznie dalej o pozostałe miejsca. W grupie ,,A” znalazły się drużyny : KS Poloni Środa Wlkp., KS Warty Poznań, TKKF Swarzędz II, Lipna Stęszew i Stelli Gniezno. Z kolei grupę ,,B” utworzyły zespoły: KS SP 26 Poznań, GOSiR Gniezno, AZS AWF Poznań, TKKF Swarzędz i UKH Start 1954 Gniezno.

W gronie dziesięciu zespołów najlepszą ekipą hokejową wśród dzieci okazali się laskarze Startu 1954 Gniezno, którzy w finale pokonali, w bratobójczym pojedynku, ekipę Stelli Gniezno w stosunku 5:0. Trzecie miejsce premiowane pucharem przypadło ekipie Polonii Środa Wielkopolska, która w małym finale pokonała AZS AWF Poznań 2:1

Z kolei w grupie ośmiu drużyn młodzików, które walczyły o pierwsze trzy miejsca w jednej grupie rozgrywkowej i rozgrywały swoje spotkania w systemie „każdy z każdym”, najlepszymi okazali się młodzi laskarze Stelli Gniezno, którzy wygrali pięć spotkań i dwa zremisowali. Drugie miejsce przypadło ekipie  Warty Poznań, a miejsce najniżej podium zajęli hokeiści Startu 1954 Gniezno, którzy wygrali pięć meczy, jedno zremisowali i jedno przegrali.