Laskarze Stelli Gniezno oraz Startu 1954 Gniezno wrócili po przerwie do gry - Foto relacja

2013-05-20

Po prawie trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach Mistrzostw Polski seniorów 1 ligi rundy rewanżowej do gry o punkty ligowe powrócili laskarze Startu 1954 Gniezno oraz Stelli Gniezno. W miniony weekend 18-19 maja obie drużyny z grodu Lecha rozegrały kolejne swoje spotkania wynikając z terminarza Polskiego Związku Hokeja na Trawie z rundy wiosennej trwającego sezonu 2012/2013. Start 1954 Gniezno rozegrał jedno spotkanie w miniony weekend a Stella Gniezno dwa.

Laskarze Stelli Gniezno, którzy do końca nie mogą być pewni miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej, w miniony weekend aż dwukrotnie wybiegali  na boisko ażeby powalczyć o kolejne punkty w trwającej rundzie rewanżowej. Podopieczni Rafała Grotowskiego zmagający się z chorobami (różyczką), do obu meczy czyli z AZS AWF Poznań oraz Polonią Środa Wielkopolski przystąpili w zdziesiątkowanym składzie. Wynik tych dwóch potyczek to jedno zwycięstwo oraz porażka. Komplet punktów laskarze Stelli Gniezno na swoim koncie zapisali w sobotę 18 maja na własnym trenie pokonując na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie zespół AZS AWF Poznań w stosunku 2:1. Bramki dla Stelli w sobotnim meczu zdobyli M. Grajek (14) oraz  M. Konieczny (64). Dla pokonanych bramkę na swoim koncie zapisał Ł. Kosmaczewski (11). O ile pierwsze spotkanie z udziałem Stelli zakończyło się zwycięstwem to drugie dzień później w niedzielę 19 maja w Środzie Wielkopolskiej z miejscową Polonią zakończyło się porażką. Podopieczni Rafała Grotowskiego ulegli ostatniej drużynie Polonia Środa, po twardej walce w stosunku 5:4. Decydującą bramkę dla gospodarzy dające im zwycięstwo w meczu zdobyli oni na dwie minuty przed końcem niedzielnego pojedynku. Bramki dla Środy zdobywali J. Krysztofiuk (7), D. Miszkiewicz (37), T. Banaszak (39), Sz. Jung (46), P. Waraczewski (68). A dla Stelli Gniezno bramki na swoim koncie zapisali H. Grotowski 2 (5, 51-kr), D. Kowalski (31), R. Stupczyński (42).

Z kolei podopieczni Jakuba Stranza czyli Start 1954 Gniezno, walczący o pierwszą czwórkę tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów 1 ligi hokeja na trawie, na kolejne swoje spotkanie w sobotę 18 maja udali się w daleką drogę na Śląsk, gdzie byli podejmowani przez tamtejszą drużynę MKS-u. Wyjazd czerwono-czarnych udał się gdyż z Śląska podopieczni Jakuba Stranza wrócili do Gniezna z kompletem punktów pokonując miejscową drużynę w stosunku 3:1. Bramkę honorową dla MK-su zdobył G. Próba (70) a dla Startu 1954 wszystkie trzy bramki na swoim koncie zapisał M. Grotowski 3 (23, 43, 68).

Na ostateczne rozstrzygnięcia czy Start 1954 Gniezno zagra o medale tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów 1 ligi hokeja na trawie sezonu 2012/2013 i czy Stella Gniezno utrzyma swój pierwszoligowy byt należy poczekać do 2 czerwca kiedy to zostanie zakończona zasadnicza cześć sezonu. Z pewnością nie zabraknie emocji zarówno w walce o pozostanie w pierwszej lidze, jak i w walce o czołową czwórkę.

Pełne wyniki rozegranych meczy w weekend 18-19.05.2013 r.
Stella Gniezno – AZS AWF Poznań                  2:1 (1:1)
MKS Siemianowiczanka – Start 1954 Gniezno 1:3 (0:1)
Grunwald Poznan – Warta Poznań                  10:2 (6:1)
AZS AWF Poznań – Pomorzanin Toruń             3:2 (2:0)
Polonia Środa – Stella Gniezno                          5:4 (1:2)
LKS Gąsawa – Warta Poznań                           4:3 (2:1)