Laskarze Stelli Gniezno przegrywają trzema bramkami z Wartą Poznań

2013-09-11

Na mecz 2 kolejki rozgrywek Mistrzostw Polski seniorów w hokeju na trawie I ligi zespół Stelli Gniezno, udał się w minioną niedzielę 8 września do Poznania, gdzie był podejmowany przez miejscową drużynę Warty. Spotkanie zakończyło się trzy bramkową porażką Stelli Gniezno, która uległ Warcie Poznań w stosunku 8:5

Warciarze zwycięstwo w niedzielnym meczu zapewnili sobie już po pierwszej połowie prowadząc z stellistami do przerwy 4:1. W tej części spotkania dwie bramki dla Warty zdobył Artur Semenowicz (2’, 34’), jedną dorzucili Michał Walkowiak (7’) a jedna była samobójcza autorstwa hokeisty Stelli Gniezno (21’). Dla laskarzy Stelli Gniezno bramkę zdobył w tej części meczu Marcin Lewartowski (7’). Druga część meczu była znacznie wyrównana w wykonaniu obu drużyn, jednakże spotkanie przy kolejnych zdobytych czterech bramkach przez warciarzy i tylu samych przez stellistów, zakończyło się wygraną zielonych 8:5. W drugiej części meczu po dwie bramki dla Warty Poznań na swoim koncie zapisali Piotr Poszwa (38’,38’) i Krzysztof Wybieralski (46’,50’). Z kolei dla Stelli Gniezno dwie bramki zdobył Marcin Lewartowski 3(60’r,69’r) a po jednej do końcowego wyniku meczu dołożyli  Hubert Grotowski (43’) i Dawid Kowalski (48’).

W kolejnym spotkaniu stelliści będą podejmować w niedzielę 15 września o godzinie 12.00 na stadionie przy ul. Paczkowskiego drużynę Pomorzanina Toruń.