Lech Rypień po raz drugi lepszy

2010-05-01

Siódme spotkanie mistrzowskie tej wiosny w trwającym jeszcze sezonie 2009/2010 rozegrali trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezna. W sobotę 1 maja podopieczni Arkadiusza Kaliszana udali się do Rypina gdzie zmierzyli się z miejscową drużyną Lecha.

Faworytem sobotniej potyczki byli gospodarze u potwierdzili to w stu procentach. Otóż piłkarze z Rypina pokonali w meczu rewanżowym Mieszko Gniezno w stosunku 2:0 prowadząc do przerwy 1:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli w 22 minucie meczu golkipra Mieszka Gniezna pokonał Paweł Pieluk a w 89 minucie wyniki meczu ustalił Piotr Bucharski. Przypomnijmy naszym czytelnikom iż w pierwszej potyczce pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w rundzie jesiennej górą również byli piłkarze z Rypina.  Lech w Gnieźnie bowiem w takim samym stosunku pokonał biało-niebieskich czyli w stosunku 2:0. W tamtym spotkaniu po bramce zapisali na swoim koncie w drugiej połowie Piotr Bucharski (64) i Dariusz Goprowski (65).

Po tej porażce Mieszko Gniezno czekają w nadchodzącym tygodniu aż dwie potyczki piłkarskie. I tak 5 maja Mieszko Gniezno uda się na spotkanie wyjazdowe do Kalisza gdzie zmierzy się z miejscową ekipą Calisi (w pierwotnym terminie (17 kwietnia, 17:00) odwołany z powodu żałoby narodowej). A w niedzielę 9 maja Mieszko Gniezno na własnym boisku przy ulicy Strumykowej o godzinie 12:00 zmierzy się z Legią Chełmża.

Pełne wyniki: Kolejka 24 - 1 maja
Zdrój Ciechocinek  - Górnik Konin 1:2
Lubuszanin Trzcianka  - Unia Swarzędz  1:0
Victoria Koronowo - Włocłavia Włocławek  4:1
Wda Świecie - Polonia Leszno 2:3
Notecianka Pakość  - Polonia Nowy Tomyśl  1:2
Legia Chełmża  - Goplania Inowrocław  2:2
Lech Rypin      - Mieszko Gniezno  2:0