Lechia Kostrzyn pokonuje Mieszko Gniezno

2011-09-25

Piłkarze Mieszka Gniezno w sobotę 24 września przegrali z jednym z czołowych zespołów tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo IV ligi, Lechią Kostrzyn 1:2. Po pierwszej połowie tego wyjazdowego meczu był remis. Pierwsi, już w 9 minucie spotkania bramkę zdobyli gospodarze. Przed przerwą po podaniu Gąsiorowskiego wyrównał Banaszak. W drugiej połowie bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w 55 minucie meczu piłkarze Lechii Kostrzyn.

W 9. minucie meczu, zawodnik gospodarzy Filip Paszkiewicz z prawej strony dośrodkował piłkę w pole karne. Podanie było bardzo precyzyjne, wprost na głowę znajdującego się na 10 metrze  Patryka Brońskiego, który umieścił piłkę w bramce Mieszka.Gnieźnianie natychmiast ruszyli do odrabiania strat i wtedy prezentowali się zdecydowanie lepiej niż na początku meczu, kiedy to na boisku zdecydowanie panowała Lechia. W 30. minucie przeprowadzili udany kontratak. Piłkę wyprowadził ka[itan biało-niebieskich Wojciech Gąsiorowski, który perfekcyjnie podał do Norberta Banaszaka. Młodemu zawodnikowi Mieszka nie pozostało nic innego jak tylko umieścić piłkę w bramce gospodarzy. Można powiedzieć, że na tym zakończyły się emocję w pierwszej połowie. Przed przerwą już żadnemu z zespołów nie udało się stworzyć groźnych sytuacji pod bramką rywala.

Tuż po przerwie bliscy zdobycia gola byli gospodarze. Marcijn Stoiński minął prawą stroną piłkarzy Mieszka i podał piłkę do Brońskiego, który nie wykorzystał sytacji sam na sam z bramkarzem Mieszka. Na szczęście dla biało-niebieskich nieskuteczna była także dobitka innego z piłkarzy Lechii. Po jego uderzeniu piłka poszybowała ponad poprzeczką. Niestety, co prawda później ale Gnieźnianie bramkę stracili. Składną akcję przeprowadzili  Broński ze  Stoińskim, który strzałem w okienko podwyższył rezultat meczu na 2:1 dla Lechii. Autor tej bramki chwilę poźniej ponownie mógł wpisać się na listę strzelców. Był faulowany w polu karcym i sędzia wskazał na 11 metr. Arbiter bez wachania podyktował rzut karny. Na szczęście znakomicie spisał się Patryk Szafran, który sparował piłkę na rzut rożny. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Pomimo porażki był to bardzo dobry mecz w wykonaiu podopiecznych Przemysława Urbaniaka z faworyzowaną i aspirującą do awansu Lechią Kostrzyn. Miejmy nadzieję, że o punkty gnieźnianie postarają się już w sobotnim meczu na własnym boisku z Leśnikiem Margonin.

Bramki: 1:0 Patryk Broński (9), 1:1 Norbert Banaszak (30), 2:1 Marcin Stoiński (55)-  Skład Mieszka: w bramce Szafran Patryk, Kowalski Albert (70 Łykowski Jakub) ,Huebner Filip,Jackowiak Krzysztof,Romel Szymon (51 Staszewski Maciej),Kryger Mateusz,Gąsiorowski Wojciech,Radomski Dawid,Ciążyński Dawid,Kryszak Patryk,Banaszak Norbert (85 Świdziński Maciej)

Wyniki 9 kolejki - 24-25 września
1922 Lechia Kostrzyn               2-1     Mieszko Gniezno
Tarnovia Tarnowo Podgórne     0-1     Noteć Czarnków
Luboński FC                              6-0     Czarni Wróblewo
Polonia Nowy Tomyśl                0-4     Sparta Złotów
Grom Plewiska                         1-2     Błękitni Owińska
Pogoń Lwówek                        5-1     1920 Mosina
Zjednoczeni Trzemeszno         4-1     Warta Międzychód