Leszno zdobyte przez młode zawodniczki z TS Basket - Foto relacja

2013-03-03

Po krótkim pauzowaniu, spowodowanym wycofaniem się z rozgrywek zespołu UKS Olimp II Rawicz, zawodniczki TS Basket MOS Gniezno wznowiły rozgrywki ligowe. Tym razem przeciwnikiem była silna drużyna MKS Tęcza Leszno, która na tym etapie rozgrywek z dwoma porażkami, zajmowała wysokie miejsce w tabeli ligowej (drużyna z Leszna ma rozegrane dwa mecze więcej). Pierwszy pojedynek tych drużyn w ramach ligi, zakończył się wygraną Gnieźnianek 80:29. Zawodniczki z Leszna zawsze są bardzo mocne na swoim terenie i zgodnie z przewidywaniami, dzisiejszy mecz do łatwych nie należał. Potwierdziło się to już w pierwszej kwarcie, która była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem. Bardzo mocna gra w obronie oraz skuteczne szybkie kontry w drugiej kwarcie, pozwoliły naszym zawodniczkom na zbudowanie 15-punktowej przewagi, którą w kolejnych kwartach powiększały. W czasie całego meczu obejrzeć można było kilka naprawdę niezłych akcji i zagrywek, których nie powstydziłyby się najlepsze zespoły koszykarskie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny TS Basket 78:40(12:12, 22:7, 25:13, 19:8).

TS Basket MOS Gniezno - MKS Tęcza Leszno 78:40 (12:12 22:7, 25:13, 19:8)

Punkty dla TS Basket MOS Gniezno: Banaszak Liliana 24,  Piasecka Aleksandra 14, Kubasik Marta 11, Matysiak Katarzyna 8, Skubiszyńska Aleksandra 7, Draheim Karolina 4, Pilarska Monika 4, Mierzwiak Julia 2, Kęsik Marta 2, Prusak Oliwia 2, Janiuk Natalia 0, Twardowska Kinga 0.

Trener: Marek Szczepanowski, asystent: Bartosz Piasecki.

Punkty dla MKS Tęcza Leszno: Wojcińska Julia 16, Walkowiak Zuzanna 8, Janowska Julia 7, Kruk Klaudia 4, Faryna Pamela 3, Pacholczyk Weronika 2, Leśniewska Wiktoria 0, Pudlicka Oktawia 0, Szocik Jagoda 0, Ganowska Paulina 0, Ganowicz Sara 0, Kaczmarek Weronika 0. .

Trener: Marta Figielek

Sędziowali: Łukasz Nowak, Patryk Józefowicz

Kolejny mecz ligowy w Gnieźnie rozegrany zostanie już 9. marca o godz. 11:00, na hali GOSiR przy ul. Jolenty, a przeciwnikiem będzie drużyna TS Ostrovia Ostrów. Zapraszamy do kibicowania !