Lider pokonany. MKK Gniezno na fali !!!

2011-12-12

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze MKK Gniezno, pokonując u siebie najlepszą drużynę rozgrywek zespół Basketu Piła 101 : 89. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza i Arkadiusza Konowalskiego  rozegrali najlepsze spotkanie w sezonie a kibice mieli okazję obejrzeć bardzo emocjonujące widowisko. Choć do przerwy to goście prowadzili 40-35 to zwycięstwo gospodarze zawdzięczają świetnej skuteczności w drugiej połowie w której zdobyli  aż 66 punktów. Gospodarze będący w świetnej dyspozycji strzeleckiej (w całym meczu 11 celnych rzutów za 3 pkt. ) w połowie czwartej kwarty prowadzili już w stosunku 82-72 ,jednak zmotywowany zespół z Piły potrafił nadrobić straty i na 90 sekund do końca spotkania na tablicy widniał wynik 86-83 dla gnieźnian. Wtedy celny rzut za trzy punkty oddał Arkadiusz Konowalski, po którym goście już się nie pozbierali. Końcówka meczu to szybkie faule zawodników z Piły, które na punkty zamieniali gospodarze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał cały zespół, nie zawiedli liderzy zespołu: Dobrzycki , Golasiński , Konowalski. Na spore słowa uznania zasługuje świetny występ naszych uzdolnionych juniorów, którzy swoimi zmianami wnosili sporo ożywienia w grze gospodarzy.

To zwycięstwo pozwoliło powrócić MKK do gry o najwyższe cele w tym sezonie. Gnieźnianie obecnie mają  jedną porażkę więcej od lidera rozgrywek. W sobotę 17 grudnia w Kaliszu rozegrają kolejne ważne spotkanie, zarazem ostatnie w tym roku kalendarzowym .

MKK Gniezno- Basket Piła 101:89 (18:21 , 17:19 , 27:21 , 39:28 )

Punkty dla gnieźnian zdobywali : Konowalski Arkadiusz 27 ,  Golasiński Piotr 25 , Dobrzycki Dariusz 19 ,  Nowiński Karol 9, Rominiecki Bartosz 9,  Szymkowiak Marcin 6,  Łepski Konstanty 6 .