Lider pokonany drugi raz!!!

2011-02-27

Zwycięstwa seniorów MKK Gniezno W rozgrywkach III ligi koszykarze MKK pokonali na własnym parkiecie dotychczasowego lidera – drużynę Tarnovii Tarnowo Podgórne 77 : 70.

Gnieźnianie przystąpili do spotkania bardzo skoncentrowani, co można było zauważyć od pierwszej akcji. Bardzo dobra gra w ataku, przede wszystkim współpraca zawodników obwodowych z podkoszowymi oraz szczelna obrona pozwoliły w 3 min. spotkania objąć prowadzenie 11:2. Od tego momentu do końca kwarty gra się wyrównała, a pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem MKK 19:13. W drugiej kwarcie zawodnicy z Pierwszej Stolicy kontynuowali bardzo dobrą grę i w 7 min. drugiej kwarty prowadzili 32:19. Jednak goście zdołali jeszcze wykonać zryw przed przerwą i zniwelowali przewagę rzutem ze środka boiska do 8 punktów. Wynik do przerwy 44:36.

Pierwsze 6 min. po zmianie stron to totalna dominacja gospodarzy, którzy dzięki wysokiej skuteczności rzutów za trzy punkty i bardzo dobrej obronie objęli najwyższe tego dnia prowadzenie 64:43. Znowu jednak wysoka przewaga uśpiła nieco czujność gnieźnian i 3 kwarta zakończyła się wynikiem 67:53. Początek czwartej kwarty to zmasowane ataki gości, którzy postanowili wykorzystać słabsze chwile gospodarzy. Dzięki szybkim kontratakom przyjezdni na 4 min. przed końcem spotkania zmniejszyli przewagę do zaledwie 4 punktów. Zawodnicy MKK wytrzymali jednak napór graczy Tarnovii i końcowe fragmenty meczu rozegrali po mistrzowsku, wygrywając mecz 77:70.

Mecz jak powiedział jeden z bohaterów MKK „mógł się podobać” zarówno od strony sportowej, jak i widowiskowej o czym świadczył bardzo głośny doping zebranych na hali kibiców. Gnieźnianie zagrali bardzo zespołowo, a co najważniejsze skutecznie za co należą im się słowa uznania.

MKK Gniezno : Tarnovia Tarnowo Podgórne 77 : 70 (19:13, 25:23, 23:17, 10:17)

Punkty dla MKK: Jasiński 19 (2x3pkt), Golasiński 17 (1x3pkt), Konowalski 16 (2x3pkt), Dobrzycki 14 (1x3pkt), Guilherme 7 (1x3pkt), Mularczyk 2, Rominiecki 2, Szymkowiak 0, Kuliński, Kujawski J., Kujawski M.