Lider przegrywa w Gnieźnie - Foto i video relacja

2013-04-14

Pierwsze punkty zdobyli orlicy starsi Mieszka Gniezno (rocznik 2002 ), walczący o tytuł Mistrza Wielkopolski. Po porażkach z Wartą Poznan i Lechem Poznań, pomimo bardzo dobrej gry, tym razem biało-niebiescy pokonali dotychczasowego lidera, orlików Nielby Wągrowiec 1-0. Zwycięską bramkę w 44 minucie zdobył, strzałem głową, kapitan zespołu Olivier Zakrzewicz. Wydaje się jednak że ten mecz był najsłabszy w naszym wykonaniu, na co wpływ miał styl gry gości z Wągrowca.

W pierwszej połowie grając z wiatrem często atakowaliśmy bramę Nielby jednak ciężko było przebić się przez szczelną obronę gości. Szansą na zdobycie bramki były strzały z dalszej odległości i kilka z nich, zwłaszcza w wykonaniu Kuby Basińskiego, były bardzo blisko powodzenia. Goście raczej nie rozgrywali piłki tylko dalekim wybiciem od bramkarza liczyli na błąd naszej obrony, który jednak nie nastąpił.

W drugiej połowie, zwłaszcza na początku, przewagę osiągnęli gający z wiatrem goście. Na pewno nie był to dobry okres naszej gry a piłka głównie szybowała kilkanaście metrów nad boiskiem. W tej części gry znakomitym strzałem popisał się Oli Zakrzewicz po którym piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką. Ten sam zawodnik nie pomylił się jednak chwilę później i zdobył zwycięską bramkę.

Kto czekał na ładną grę doczekał się w dodatkowej części wygranej przez nas 3-2 (bramki Mirek, Kołacki, Kęczkowski). Dużo ciekawych akcji i piękne bramki, zwłaszcza pierwsza i trzecia pokazały że piłka nożna to piękna gra.

Mieszko Gniezno - Nielba Wągrowiec 1-0 ( 0-0 )

Bramka: Olivier Zakrzewicz

Mieszko: Szymon Steć - Jakub Chlebda, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Nikodem Kęczkowski, Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz (kap.) - Kacper Zimmer
rez.: Adam Kowalski, Bartosz Bluege, Bartosz Kwitowski, Maciej Mierzwiak, Jakub Kuczewski, Damian Kołacki

W następnej kolejce orlików Mieszka czeka wyjazd do Grodziska na mecz z Gss Grodzisk.