Liga Wielkopolska Gniezno powoli dobiega końca!

2013-07-12

Sobotnie granie rozpoczęliśmy od starcia, które jeszcze kilka kolejek temu mogło decydować o awansie do Ligi Mistrzów. Początek spotkania  uwidocznił przewagę zespołu, który nadal liczy się w walce o mistrzostwo. Szybko strzelone 4 bramki zapowiadały nudne i jednostronne widowisko. Sygnał i zarazem impuls do ataków w drużynie WTF Gniezno dał

gol strzelony przez Marcina Wronę. Do przerwy 4:1 prowadził Unirem. Zespół ten równie impunująco rozpoczął drugą połowę. WTF Gniezno potrafił się jednak zmobilizować i z wyniku 1:5 doprowadził do remisu. Niewiele zabrakło żeby to spotkanie zakończyło się podziałem punktów, ale w końcówce meczu drużyna występująca w czerwonych strojach zdobyła dwie bramki i ostatecznie cieszyła się ze zdobytych trzech punktów.

Po tym meczu na murawę boiska wybiegły siódemki zespołów Kornecki oraz KS Tęczy. W kapitalnej formie tego dnia był bramkarz "białych" Michał Przybysławski. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:2 na korzyść gospodarzy. W zespole gości po dłuższej przerwie na listę strzelców wpisał się ponownie Bartosz Frąckowiak.

W trzecim meczu został odgwizdany walkover w wyniku czego drużynie Arkuszewa zostały dopisane trzy punkty.

Barcelona w meczu, w którym przeciwnikiem był zespół Thunder Gniezno przez wiele osób uważana była za faworyta. Tym razem zarówno gra najlepszego strzelca tej ekipy - Pawła Kadłubowicza oraz całej formacji defensywnej została przyćmiona świetnymi zawodami Jakuba Wiki, który trzykrotnie wbijał piłkę do siatki przeciwnika. Po bramce dorzucili

także kapitan zespołu Łukasz Lipkowski, Waldemar Barański oraz Batosz Banasik. Honorowe trafienie w zespole gości zanotował Hubert Klimacki. Ciekawą anegdotą jest fakt, że w rozegranych wcześniej trzech meczach za każdym razem na listę strzelców wpisywali się kapitanowie swoich zespołów, odpowiednio: Jakub Maćkowiak(Unirem), Błażej Fedyszyn(WTF Gniezno), Tomasz Dzionek(KS TĘCZA), Mariusz Graczyk(Kornceki), Hubert Klimacki( Pub-Bar-Cel Ona) oraz Łukasz Lipkowski (Thunder Gniezno).

Passa ta został przerwana dopiero w piątym spotkaniu w którym drużyna Teleobiadki Winiary podejmowała Old Boysów z Pobiedzisk. Mimo wysokiego zwycięstwa drużyny która na dobre zadomowiła się w czubie tabeli, zawodnicy z Pobiedzisk w pierwszej połowie zagrali najlepszy futbol na gnieźnieńskich boiskach co automatycznie przełożyło się na wynik. W drugiej części spotkania zabrakło już jednak sił i drużyna dowodzona przez Jacka Moszczyńskiego wygrała tą partię 4:1, a całe spotkanie 6:2.

Jako jedyne remisem zakończyło się starcie drużyn G-Fighters oraz Husarii. Wynik tego spotkania otworzył Wojciech Moskwa, a w drugich dwudziestu minutach do wyrównania doprowadził Krzysztof Paśka. Było to zarazem pierwsze spotkanie zespołu gości zakończone podziałem punktów w tym sezonie. Husaria w ostatniej kolejce podejmie Unirem natomiast

drużyna Fightersów zagra przeciwko liderowi. Na trzech z wymienionych zespołów ciąży presja wyniku. Unirem i Bol Ann grają o mistrza, G-Fighters walczy o I ligę. Czy to oznacza, że Unitem, mimo że, jak pokazuje tabela trafia na cięższego rywala może spodziewać się łatwiejszych zawodów?

W ostatnim meczu XII kolejki Ligi Wielkopolskiej w Gnieźnie naprzeciw siebie stanęły drużyny Bol Annu oraz Woli Skorzęckiej w szeregach której tradycyjnie brakowało etatowego bramkarza. Mimo tej absencji zespół występujący w czarnych strojach kapitalnie rozpoczął mecz. Fenomenalnym uderzeniem popisał się będący ostatnio w bardzo dobrej formie Mikołaj Mazurkiewicz i na początku meczu mieliśmy sensację. Lider jednak nie po raz pierwszy w tym sezonie udowodnił, że mimo straconego gola potrafi nadal spokojnie i rozważnie budować swoją grę czego efektem w niedługim czasie są bramki.  Bramkę wyrównującą przed zakończeniem pierwszej części spotkania zdobył Jakub Sawa. Drugie 20 minut należało już zdecydowanie do drużyny gości, którzy wyprowadzili jeszcze kilka skutecznych ciosów i w ostatecznym rozrachunku pokonali Wolę Skorzęcką 6:1.

Zawodnikiem XII kolejki Ligi Wielkopolskiej w Gnieźnie został wybranym Michał Przybysławski z zespołu Kornecki.

WKS Wola Skorzęcka : BOL ANN 1:6

A już w najbliższej kolejce poznamy mistrza Ligi Wielkopolskiej w Gnieźnie, zespoły które zagrają w przyszłym sezonie w I i II lidze, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kibicowania swoim drużynom. Po ostatnim sobotnim meczu odbędzie się także uroczyste wręczenie nagród dla 3 najlepszych drużyn, najlepszego bramkarza, strzelca oraz MVP sezonu. Do zobaczenia!