Liga Wielkopolska Gniezno zainaugurowała swoje rozgrywki! - Fotorelacja

2013-09-14

Inauguracyjną kolejkę II sezonu Ligi Wielkopolskiej w Gnieźnie rozpoczęliśmy od starcia debiutanta, drużyny KS Nadziei oraz zespołu, który w poprzednim sezonie zajął IV miejsce -  Sport Pubu. Strzelanie bramek już w pierwszej minucie rozpoczął Szymon Lewandowski, który w tym spotkaniu skompletował hat tricka. Drużyna, której kapitanem jest Patryk Zajkowski swojego przecwnika potraktowała bez taryfy ulgowej i do przerwy prowadziła różnicą czterech bramek (5:1). Pierwsze trafienie w nowych barwach zanotował Szymon Dobrocki, który w poprzednich rozgrywkach reprezentował barwy KS Tęczy. Mecz ostateczine zakończył się wynikiem 9:3. Trzy bramki zdobył w tym spotkaniu także Bartosz Hekert. Debiut KS Nadziei nieudany i pozostaje mieć nadzieję, że w następnych spotkaniach będzie lepiej.

W drugim meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny vice mistrza - Uniremu oraz Marbud, który w poprzednich rozgrywkach grał pod szyldem Kornecki. Nowa nazwa, nowe stroje i nowa jakość. Drużyna Mariusza Graczyka, który celnym uderzeniem otworzył wynik meczu zaprezentowała się bardzo dobrze na tle wymagającego rywala i niewiele zabrakło żeby wywalczyła w tym spotkaniu jeden punkt. Na trafienie wspomnianego Mariusza odpowiedział Jakub Maćkowiak, a w drugiej połowie do bramki Marbudu trafiali jeszcze Michał Goździewski oraz Sebastian Śniegowski. W szeregach "czerwonych" zabrakło tym razem największej gwiazdy Roberta Cieślewicza.

W trzecim meczu oglądaliśmy Old Boysów z Pobiedzisk oraz III zespół piłkarskich zmagań Ligi Wielkopolskiej w sezonie wiosennym - Teleobiadki Winiary. Do przerwy 1:1, a obie bramki padły po rzutach karnych skutecznie egzekwowanych kolejno przez Michała Konieczkę w drużynie Winiar oraz Andrzeja Jesionkowskiego w ekipie Old Boysów. Ten pierwszy popisał się nielada skutecznością w tym meczu i zdobył w sumie 4 bramki zostając tym samym samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców. Winiary w drugiej połowie rozgromiły swojego przeciwika wygyrywając tę część spotkania 5:0. Wynik końcowy 6:1. Pierwsze trzy spotkania bez niespodzianek.

W IV meczu oglądaliśmy na murawie kolejnego debiutanta, drużynę KKS Gniezno. Jej przeciwikiem była ekipa Husarii Gniezno. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy zawodnik minionego sezonu w zespole Husarii

- Dariusz Czerwiński. Kolejnego gola dorzucił Wojciech Moskwa i do przerwy piłkarze KKS Gniezno schodzili przegrywając różnicą dwóch bramek. Druga odsłona nie wiele zmieniła w grze obu zespołów. Drużyna Husarii zdobyła kolejne bramki i ostatecznie wygrała mecz 6:0. KKS Gniezno z pewnością zasłużył na honorowe trafienie, ale Adam Noska był bezbłęny na przedpolu i nie dał się pokonać w sytuacjach "sam na sam".

Na bardzo wysokim poziomie zagrały drużyny Bol Annu oraz WKS Rolmasz Wola Skorzęcka. Kapitalne widowisko, piękne bramki i walka do ostatniej minuty. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych nie zabrakło ładnych zagrań i dokładnych podań. Jako pierwsi bramkę zdobyli obrońcy tytułu, a piłkę do siatki posłał Piotr Nowak. Piot, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy KS Tęczy. Na to trafienie odpowiedział Mariusz Jabkiewicz i do przerwy mieliśmy nie po raz pierwszy w tym dniu remis 1:1. Po przerwie na prowadzenie Wolę wyprowadził Mikołaj Mazurkiewicz, który pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Mikołaja Krysiaka. Do remisu doprowadził Michał Wojtaszek, a trzy puknty na sekundy przed końcem meczu drużynie Bol Annu zapewnił niezawodny tego dnia Piotr Nowak. W ekipie mistrza nie oglądaliśmy tym razem Jakuba Sawy, najskuteczniejszego zawodnika poprzeniego sezonu.

W meczu kończącym I kolejkę Ligi Wielkopolskiej doczekaliśmy się przełamania. Debiutant, drużyna Piasta Łubowo pokonała ekipę Thunder Gniezno, mimo że bramkarz tych drugich dwoich się i troił między słupkami. Patryk Hetman był jednak bezradny przy strzałach Damiana Grzesiaka, Krystiana Wiśniewskiego oraz Kamila Maciejewskiego. Ekipa z Łubowa zaprezentowała ciekawy futbol i z taką grą z pewnością może kandydować do miana najlepszych zespołów.