Liga kadeta A MKS MOS Konin - MKK Gniezno

2009-11-27

W czwartek 26 listopada rozegrano mecz w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Kadeta "A". Swoje drugie zwycięstwo odnieśli koszykarze MKK Gniezno. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza, którzy pokonali w Koninie miejscowy zespół MKS MOS  72 : 89.

Zawodnicy z Grodu Lecha osłabieni brakiem podstawowego rozgrywającego Adama Brenka, który doznał kontuzji pleców, rozpoczęli spotkanie nienajlepiej. Niemrawa obrona oraz wiele prostych błędów w ataku pozwoliły przeciwnikom kontrolować przebieg gry. W efekcie słabej postawy pierwszą kwartę spotkania nasi gracze przegrali wyraźnie 27 : 19. Druga odsłona to wyraźna poprawa w grze MKK w szczególności dzięki zdobywanym seriami punktami przez Barkowskiego i Nowińskiego. Gnieźnianie zaczęli również lepiej bronić, momentami defensywa na całym boisku sprawiała gospodarzom poważne problemy. Nasi koszykarze poprawili również skuteczność i dzięki temu na przerwę schodzili tylko z jedno punktową stratą. Wynik po pierwszej połowie 40 : 39 dla Konina.

Najbardziej wyrównana to trzecia kwarta, a prowadzenie w tej części gry zmieniało się aż ośmiokrotnie. Z wymian - akcja za akcję lepiej wyszli jednak przeciwnicy wygrywając tą odsłonę 22 : 20. Wszystko zapowiadało, że losy spotkania będą się rozstrzygały do ostatnich minut spotkania. Jednak koszykarze MKK na początku czwartej kwarty odskoczyli gospodarzom zdobywając 13 punków z rzędu nie tracąc żadnego. Uzyskana przewaga pozwoliła uwierzyć naszym graczom w końcowy sukces. Zmotywowani wynikiem na tablicy gnieźnianie bronili bardzo agresywnie, a przechwycone piłki zamieniali na kosze. Dzięki rewelacyjnej czwartej kwarcie wygranej 30 : 10 MKK odniosło cenne zwycięstwo pokonując rywali 89 : 72.

Cały zespół zagrał z zaangażowaniem jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyli Nowiński (28 punktów, 13 zbiórek, 6 przechwytów), Barkowski (26 punktów, 12 zbiórek) oraz Szeszycki (15 punktów, 7 zbiórek, 3 przechwyty).

MKS MOS Konin : MKK Gniezno   72 : 89   (27:19, 13:20, 22:20, 10:30)

Punkty dla MKK: Nowiński 28 (eval 41), Barkowski 26 (eval 33), Szeszycki 15, Łepski 7, Kuliński 6, Zimróz 5, Rominiecki 2, Repieka 0, Mazur 0, Sadło 0, Kujawski 0

Kolejne mecze drużyna kadeta "B" MKK rozegra z Pyrą w Poznaniu dnia 29 listopada o godz. 9:30.