Lokomotiv Daugavpils - Start Gniezno 58:31

2010-04-23

Grigorij Łaguta i Maksim Bogdanow poprowadzili Lokomotiv Daugavpils do wysokiej wygranej nad Startem Gniezno. Obaj zawodnicy zdobyli "płatne" komplety punktów. Najlepszym zawodnikiem gości okazał się Krzysztof Jabłoński, który wywalczył 8 "oczek". Dwóch żużlowców Startu zakończyło mecz z kontuzjami.

Spotkanie zakończyło się bardzo pechowo dla dwóch zawodników gości: Mateja Ferjana i Adriana Gomólskiego, którzy doznali kontuzji. Według nieoficjalnych informacji Słoweniec naciągnął więzadła w kolanie, natomiast Gomólski naciągnął więzadła w stawie barkowym.

Ferjan upadł na tor już w 1. biegu, będąc na drugim miejscu. Natomiast starszy z braci Gomólskich w 11. wyścigu został bezpardonowo zaatakowany przez Pawła Miesiąca, który przyczynił się do jego upadku. Zresztą zawodnik gospodarzy został wykluczony z powtórki.

O ile Słoweniec musiał zrezygnować z jazdy w dalszej części zawodów, to Gomólski wystąpił jeszcze w 13. biegu, w którym zdobył jeden punkt.