Lokomotywa nie do zatrzymania - MKK Gniezno vs Sokół Międzychód - Foto i video relacja

2012-11-24

Bardzo dobre koszykarskie widowisko mieli okazję obejrzeć w sobotę 24 listopada na hali II LO licznie zgromadzeni kibice basketu z pierwszej stolicy. Po szybkim,ciekawym meczu walki zawodnicy MKK odnieśli ósme kolejne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Kluczowa o końcowym wyniku okazała się trzecia kwarta , którą gnieźnianie wygrali 27-14. Pierwsza połowa to walka niemal kosz za kosz. Wynik oscylował na granicy remisu ale dzięki celnemu rzutowi za trzy punkty Miłosza Sroczyńskiego równo z syreną kończącą pierwszą połowę to MKK schodziło na przerwę prowadząc 38-34.

W czwartej kwarcie oba zespoły grały nieco nerwowo. W zespole gospodarzy z powodu piątego przewinienia boisko musiał opuścić Dariusz Dobrzycki zaś w zespole gości Daniel Cejba i Dawid Mleczak. Więcej spokoju zachowali jednak gospodarze, którzy dowieźli zwycięstwo do końca.

MKK Gniezno  - MKS Sokół Międzychód 80:67 (20:20, 18:14, 27:14, 15:19)

MKS Sokół Międzychód: Łabutka Michał 23 (1), Cejba Daniel 13, Mleczak Dawid 12, Owczarek Zbigniew 7 (1), Adamski Adam 4, Daracz Błażej 4 (1), Cejba Sebastian 4, Zawadzki Bartosz 0, Piszczygłowa Mateusz 0, Kotowski Rafał 0, Marciniak Michał 0

MKK Gniezno: Sroczyński Miłosz 25 (2), Golasiński Piotr 14, Konowalski Arkadiusz 11, Dobrzycki Dariusz 11 (1), Konwiński Patryk 6, Nowiński Karol 5 (1), Staszkiewicz Łukasz 5 (1), Szymkowiak Marcin 3, Szymkowiak Patryk 0, Łepski Konstanty 0, Zakęs Michał 0

Sędziowie: Bernat Jarosław, Makowski Mikołaj

Na kolejne spotkanie III ligi koszykarze MKK Gniezno udadzą się w sobotę 1 grudnia do Poznania. Tam o godzinie 18.00 na hali przy ul. Młyńskiej spróbują przedłużyć serię zwycięstw w meczu z UAM Poznań.