Lubuszanin-Mieszko 0-0

2010-11-06

6 listopada piłkarze Mieszka Gniezno zremisowali w meczu o mistrzostwo 3 ligi w Trzciance z miejscowym Lubuszaninem 0-0. Remis jest tym cenniejszy gdyż biało-niebiescy na ten mecz udali się poważnie osłabieni, bez Łukasza Mokrzyckiego, Michała Góralskiego i Mateusza Krigera a także bez kilku zawodników, którzy z powodów finansowych, zrezygnowali z gry w Mieszku.

Mecz mógł rozpocząć się znakomicie dla gości. W 4 minucie nieporozumienie defensywy Lubuszanina próbował wykorzystać Marcin Nowak ale jego strzał z 10 metra był minimalnie niecelny. Szansę na bramkę gospodarze mieli w 24 minucie ale znakomicie spisał się Marek Bihun, którego dodatkowo asekurował Przemek Urbaniak.

W drugiej połowie gnieźnianie zagrali odważniej ale brakowało spokoju w decydujących momentach. Zespół z Trzcianki w tej części meczu, tylko raz zagroził bramce biało-niebieskich. W 75 minucie niezdecydowanie Bihuna i Tomka Zimnika nie wykorzystał napastnik gospodarzy, którego strzał głową  z 5 metrów był niecelny. Gnieźnianie próbowali rozmontować obronę gospodarzy akcjami lewą stroną boiska w wykonaniu Krzysztofa Jackowiaka i Arkadiusza Mokrzyckiego oraz prostopadłymi podaniami Wojtka Gąsiorowskiego i Dawida Ciążyńskiego. Jednak najgroźniejsze były wrzutki z autu Mariusza Piotrowskiego które wywoływały ogromne zamieszanie  w polu karnym gospodarzy.

Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem, chociaż to biało-niebiescy, zwłaszcza w drugiej połowie, posiadali inicjatywę w grze.

Skład Mieszka: Bihun - Piotrowski, Zimnik, Urbaniak, Jackowiak - Popek ( 87 Staszewski ), Ciążyński ( 90 Chęciński ), Gąsiorowski, Mokrzycki A. - Nowak ( 83 Świdzinski ), Szymański ( 67 Matysiak )