MDMP W Gnieźnie w innym terminie

2010-06-09

Po raz kolejny w tym sezonie zawody żużlowe zostały odwołane z powodu silnych opadów deszczu. Tym razem nie udało się rozegrać pierwszej rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Gnieźnie. Mimo, że przez cały dzień była w Gnieźnie piękna słoneczna pogoda, to kilkadziesiąt minut przed pierwszym biegiem nad stadionem przy Wrzesińskiej 25 zaczęły zbierać się ciemne chmury. Już podczas pierwszego biegu, który notabene zakończył się wygraną pary gospodarzy ze Speedway Wandą Kraków 4:2 (Gomólski, Szymura, Wawrzyniak, Baniak /w/), obficie padał deszcz. Do kolejnego wyścigu młodzi żużlowcy nie zdołali już wyjechać, bowiem rozpadało się na dobre. Po kilkunastu minutach opadów sędzia zawodów - Grzegorz Sokołowski - podjął decyzję o odwołaniu rywalizacji. Na razie nie udało się ustalić nowego terminu zawodów.

Warto wiedzieć, że obok naszego zespołu w trzeciej grupie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski występują też: Speedway Wanda Kraków, Betard Wrocław, Kolejarz Opole i Unia Leszno. Awans do kolejnego etapu eliminacji uzyskają trzy najlepsze drużyny, a w sumie w półfinałach będą rywalizowali juniorzy z 14 klubów. W finale, który odbędzie się 1 września wystartuje siedem najlepszych zespołów.

Dodajmy, że kolejne zmagania naszej grupy zaplanowano na 16 czerwca (Kraków) i 14 lipca (Wrocław).