MKK Gniezno - MOS Słupca

2010-03-11

W środę 10 marca zaległe spotkanie w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Kadeta „A” rozegrali koszykarze MKK Gniezno. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza nie sprostali wyżej sklasyfikowanemu zespołowi MKS MOS Słupca i po meczu stojącym na wysokim poziomie ulegli 76:87.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć. Gnieźnianie głownie za sprawą ambitnej gry pod tablicą przeciwnika, zbierali piłki w ataku i mogli ponawiać atak. Ciężar w ofensywie wziął na siebie bardzo dobrze dysponowany tego dnia Adam Brenk. Dopiero w końcówce kwarty goście uzyskali 4 punktową przewagę, wygrywając tą część 21:17. W drugiej kwarcie MKK kontynuowało prawidłową grę w ataku i w obronie. Po przechwycie i skończonej akcji Zimróza przewaga została zniwelowana, a w kolejnych próbach na punkty gości odpowiadał Rominiecki. Niestety od 8 minuty coś się zacięło, a goście skrzętnie to wykorzystali powiększając przewagę. Cztery przestrzelone rzuty osobiste przez MKK w końcówce i na tablicy wyników do przerwy 44:30 dla przyjezdnych.

Po zmianie stron gnieźnianie zabrali się za odrabianie strat. Bardzo dobrą partię nadal rozgrywał Brenk, który zdobywał punkty, ale także kreował pozycję dla innych. Dzięki dobrej współpracy w ataku punkty zdobywali również Nowiński i Kuliński. Kiedy w 8 min. tej kwarty gospodarze dogonili przeciwników na 8 „oczek” i wszystko wskazywało, że pójdą za ciosem, dwie proste straty Barkowskiego spowodowały, że przyjezdni odzyskali kontrolę na boisku. Ostatecznie kwarta zakończyła się zwycięstwem słupczan 22:19. Gnieźnianie nie zamierzali się podawać i w czwartej kwarcie zagrali z pełnym zaangażowaniem. Skutecznie kończyli kontrataki, a do tego dołożyli kilka przechwytów w obronie. W końcowych fragmentach meczu gospodarze bronili na całym boisku, co też przyniosło im odrobić kilka punktów. Niestety na więcej faworyzowani przeciwnicy nie pozwolili. MKK czwartą kwartę wygrało 27:21, ale cały mecz przegrali 76:87.

MKK Gniezno : MKS MOS Słupca    76 : 87   (17:21, 13:23, 19:22, 27:21)

Punkty dla MKK: Brenk 26, Nowiński 17, Rominiecki 14, Zimróz 8, Kuliński 7, Łepski 4, Zakęs 0, Mazur 0, Sadło 0, Kujawski 0, Barkowski 0