MKK Gniezno - rozegrane mecze!

2011-03-19

Wygrana MKK Gniezno z SOKOŁEM Międzychód. Czy będą baraże?
MKK Gniezno wygrywa 5 mecz z rzędu i liczy się w walce o baraże do II ligi. Jeżeli PYRA Poznań pokona we wtorkowy wieczór GKS TARNOVIE Tarnowo Podgórne to MKK Gniezno awansuje do baraży o II ligę. 12 marca 2011 roku gnieźnianie podejmowali zespół SOKÓŁ Międzychód. W pierwszej rundzie gnieźnianie wysoko ulegli zespołowi z SOKOŁA, aż 46:79. MKK Gniezno przystąpiło bardzo zmotywowane do tego spotkania. Mecz okazał się bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta do 6 minuty należała do gości którzy w pierwszej części meczu objęli prowadzenie 14:9. Jednak od tego momentu MKK Gniezno przejęło inicjatywę i wygrało pierwszą część 25:18. Druga kwarta to zmiana sposobu obrony przez gości z każdy swego na obronę strefową. MKK Gniezno miało duże problemy z rozbiciem strefy SOKOŁA i w 9 minucie tej kwarty Międzychód wyszedł na prowadzenie 32:31. Dzięki celnej trójce Jasińskiego równo z syreną końcową gnieźnianie schodzili na przerwę prowadząc zaledwie dwoma punktami 34:32, przegrywając drugą kwartę 9:14. Trzecia odsłona jest bardzo wyrównana. SOKÓŁ Międzychód nadal grał głównie obronę strefową ale gnieźnianie zaczęli sobie radzić z nią i wygrali tą część 18:17 i prowadzili przed ostatnią kwartą jedynie 52:49. Czwarta odsłona meczu jest bardzo wyrównana. MKK Gniezno odskoczyło kilka krotnie na sześć, osiem punktów jednak SOKÓŁ wracał do gry i niwelował przewagę do zaledwie 4 punktów. Niecałe 2 minuty do końca spotkania Międzychód doprowadził do wyniku 68:64, jednak od tego momentu punkty zdobywali tylko gnieźnianie wygrywając czwartą kwartę 24:15, a całe spotkanie 76:64. Serdeczne gratulacje dla całego zespołu. 5 sezon 2010/2011 jest najlepszym sezonem MKK Gniezno w rozgrywkach III ligi. Należy przypomnieć że przez ponad 20 lat w Gnieźnie nie było seniorskiego basketu mężczyzn.

MKK Gniezno – SOKÓŁ Międzychód 76:64 (25:18, 9:14, 18:17, 24:15)

Punkty MKK Gniezno: 30 Dobrzycki, 23 Konowlaski, 10 Jasiński, 8 Golasiński, 5 Szymkowiak, Guliherme, Mularczyk, Malinger, Romieniecki, Kujawski M, Kuliński, Kujawski J.

Punkty SOKÓŁ: 18 Nowak, 10 Szofer, 8 Pruefer (rocznik 1996), 8 Mleczak, 8 Cejba D, 6 Adamski, 4 Łabudka, 2 Cejba S, Trojek, Kotowski

Wygrana kadeta w Koninie
Kadeci MKK wygrywając na wyjeździe z drużyną MKS Konin 80 : 77 przypieczętowali awans do rozgrywek strefowych, które odbędą się w połowie kwietnia, a ich stawką będzie Ćwierćfinał Mistrzostw Polski.

Początek spotkania potwierdził, że obie drużyny zamierzały stoczyć zacięty bój o awans. Lepiej w spotkanie weszli gnieźnianie, którzy po akcjach Łepskiego i Nowińskiego wyszli na prowadzenie 6:0. Do 7 min. podopiecznym Łukasza Staszkiewicza udawało się kontrolować przebieg meczu, głównie za sprawą dobrej gry w defensywie. Niestety brak konsekwencji w końcówce pierwszej kwarty spowodował odrobienie strat przez miejscowych, wynik po pierwszej kwarcie 19:19. Druga kwarta to gra kosz za kosz. Bardzo dobrze w tej części grę prowadził kapitan MKK – Brenk, który oprócz 8 pkt., zanotował też kilka ważnych asyst. Jednak na przerwę to drużyna MKS-u schodziła z 3 punktami przewagi.

Trzecia kwarta okazała się decydująca. Koszykarze MKK przystąpili do niej bardzo mocno zmotywowani i skoncentrowani. W efekcie bardzo dobrej obrony i skutecznemu rozbijaniu strefy ustawionej przez przeciwników gracze z Pierwszej Stolicy zbudowali bezpieczną – 10 punktową przewagę. W tej części gry wyróżnili się Nowiński, Zimróz i Łepski. Początek ostatniej kwarty również należał do MKK, którzy w 4 min. prowadzili 65:51. Tak wysokie prowadzenie uśpiło na chwilę czujność gnieźnian, a zawodnicy z Konina zniwelowali przewagę do 5 punktów. W tym momencie ważną „trójkę” rzucił Zakęs i na minutę przed końcowym gwizdkiem MKK prowadziło 80:69. Podopieczni trenera Staszkiewicza zbyt szybko uwierzyli jednak w końcowy sukces, co pozwoliło zniwelować przewagę przez gospodarzy. Na 2 sek. do końca przy wyniku 80:72 faulował Zimróz, który dodatkowo został ukarany przewinieniem technicznym za krytykowanie decyzji sędziego. Gospodarze trafili dwa z czterech rzutów osobistych, a następnie równo z syreną za trzy punkty. Ale z końcowego sukcesu cieszyli się gracze MKK, którzy wygrali to spotkanie 80:77.

MKS Gim 6 Konin : MKK Gniezno     77 : 80     (19:19, 18:15, 9:22, 31:24)

Punkty dla MKK: Nowiński 19, Łepski 15 (3x3pkt), Zimróz 15 (1x3pkt), Brenk 15, Szeszycki 8, Zakęs 6 (2x3pkt), Repieka 2, Krystkowiak 0, Grajek 0, Szajdziński, Robaszkiewicz.

Ostatnie spotkania Wojewódzkiej Ligi Kadeta A MKK rozegra z mistrzem i v-ce mistrzem Polski. Z Kormoranem Sieraków mecz zaplanowano na 19 marca o godz. 15:00 przy ul. Jolenty w Gnieźnie, a tydzień później gnieźnianie zmierzą się w Poznaniu z drużyną Pyry. Wszystkich serdecznie zapraszamy na mecze !!!

Ruszyła liga Minikosza
W niedziele 23 marca najmłodszy zespół MKK Gniezno rozpoczął swoje rozgrywki w ramach Wielkopolskiej Ligi Mini Koszykówki Chłopców. W lidze znalazło się 9 zespołów podzielonych na trzy grupy. Nasza drużyna na początek rywalizować będzie z zespołami z Wrześni i Konina. Gospodarzem pierwszego turnieju był MKS MOS Konin. W pierwszym meczu tej grupy spotkali się gospodarze oraz MKS Września. Po bardzo ciekawym meczu górą był zespół z Konina. W kolejnym spotkaniu przyszedł czas na MKK. Bojowo nastawieni zawodnicy z pierwszej stolicy dość gładko pokonali swoich kolegów z Wrześni. Końcowy rezultat tego meczu 55:34. W poszczególnych kwartach odnotowano następujące rezultaty:10:8, 14:5, 19:10 i 12:11. Podbudowani wygraną w pierwszym meczu gnieźnianie po kilku minutowej przerwie przystąpili do rywalizacji z faworyzowanym zespołem gospodarzy. Początek dla Konina, który pierwszą odsłonę wygrał 21:17. To co wydarzyło się w drugiej a następnie w trzeciej kwarcie zadziwiło nie tylko kibiców na trybunach ale również trenera MKK Tomasza Konowalskiego. Doskonała gra w obronie i szybko wyprowadzane ataki sprawiły, że ta część spotkania zdecydowanie dla MKK. Druga kwarta kończy się wynikiem 13:0 a trzecia 22:9. To zdecydowanie wpłynęło motywująco na zespół koniński, który ostatnią część wygrał 17:14. Wynik końcowy 66:47. Dzięki tym zwycięstwom MKK jest liderem swojej grupy. Następny turniej już 20 marca od godziny 10 Zespoły rywalizować będą w sali przy ulicy Jolentyw Gnieźnie.. W pierwszym turnieju MKK zagrało w składzie: Jakub Kubicki, Maks Kowalczyk, Michał Milak, Mateusz Trafny, Tomasz Piechowiak, Mikołaj Kiełpiński, Piotr Leśniczak, Aleksander Sztyma, Daniel Perek, Dariusz Wietrzyński, Adrian Dolata, Łukasz Zachwieja.

Sobotnie i niedzielne zmagania MKK Gniezno
19 marca 2011 roku kadeci zagrają mecz z obecnym lidemrem ligi KORMORANEM Sieraków, który jest wicemistrzem Polski młodzika starszego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 w hali GOSiR przy ul. Jolenty serdecznie zapraszamy. W niedzielę 20 marca 2011 roku odbędzie siędrugi turniej ligi minikosza. MKK Gniezno zmierzy się z zespolami z Konina i Wrześnii. Rozpoczęcie zmagań o godzinie 10:00 również w hali GOSiR ul. Jolenty 5.