MKK Gniezno doznaje drugiej porażki

2010-10-28

W środowy wieczór w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jolenty MKK Gniezno rozegrało II kolejkę III ligi. Gnieźnianie podejmowali ubiegłorocznego zwycięzcę ligi OBRĘ Kościan.

Gnieźnianie w pierwszej kwarcie zaskoczyli zespół przyjezdny agresywną obroną i po pierwszych 10 minutach MKK Gniezno niespodziewanie prowadziło 18:11. Początek drugiej kwart to znowu dobra gra w obronie. Po 13 minutach meczu MKK Gniezno objęło najwyższe prowadzenie 28:16. Od tego momentu powtarza się historia z pierwszego meczu z Leszna. Przyjezdni zaczynają odrabiać straty i tracą po dwóch kwartach do MKK Gniezno zaledwie  dwa punkty. Po dwóch kwartach wynik 37:35 dla MKK. Początek trzeciej kwarty jest wyrównany i do 4 minuty jest remis 43:43. Od tego momentu OBRA Kościan konsekwentną grą w ataku wychodzi na sześciopunktowe prowadzenie, a gnieźnianie podejmują za dużo indywidualnych decyzji w ataku. Trzecia odsłona kończy się wynikiem 59:53. Czwarta kwarta nie zmienia przebiegu meczu i gnieźnianie ulegają OBRZE 78:68.

MKK Gniezno - OBRA Kościan 68:78 (18:11, 19:24, 16:24, 15:19)

Punkty MKK Gniezno: 22 Konowalski, 12 Jasiński, 10 Dobrzycki, 7 Szymkowiak, 5 Mularczyk, 5 Malinger, 4 Golasiński, 3 Guilherme.

Punkty Obra Kościan: 21 Ciążkowski, 18 Skrzypczak, 16 Ratajczak, 9 Wojciechowski, 6 Konieczny, 4 Przygocki, 3 Oczkowski, 1 Augustynowicz.