MKK Gniezno i Pyra Poznań w finale województwa w koszykówce młodzików młodszych

2012-05-13

Miły prezent swoim kibicom sprawili młodzicy MKK Gniezno którzy po bardzo wyrównanych meczach z Polonią Leszno awansowali do finału wielkopolskiej ligi młodzików. W pierwszym spotkaniu półfinałowym, który odbył się w Lesznie gnieźnianie przegrali 4 punktami. W spotkaniu rewanżowym podopieczni Tomasza Konowalskiego pokonali gości 78-61.

Tak wysoki wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, który od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę miejscowi rozpoczęli od wyniku 6:0 jednak z każdą minutą poloniści zaczynali radzić  sobie coraz lepiej. Bardzo dobrze pod obiema tablicami grał Aleksander Sztyma, który w całym spotkaniu zdobył aż 26 punktów. Pierwszą kwartę MKK wygrywa 18:8, drugą przegrywa 11:13. Od tego momentu mecz toczył się punkt za punkt choć należy dodać, że to właśnie gracze z pierwszej stolicy mieli większe problemy ze skutecznością. Trzecią odsłonę MKK przegrało 24:27. Przed ostatnią kwartą gospodarze mieli 5 punktową przewagę której już nie roztrwonili. Dobra gra w ataku wspomnianego już Olka oraz Dariusza Wietrzyńskiego- 20 punktów pozwoliły wygrać 4 kwartę  25:13. W wielkim finale rywalem MKK będą zawodnicy Pyry Poznań z którą to gnieźnianie już dwukrotnie rywalizowali w sezonie zasadniczym. Przypomnijmy, że w dwumeczu tym lepsi okazali się zawodnicy z Gniezna. Co przyniesie nam finał okaże się już niebawem.  W tym znakomitym dla naszych młodzików sezonie barw naszego klubu bronili: Aleksander Sztyma, Kubicki Jakub, Milak Michał, Trafny Mateusz, Chojnacki Igor, Kowalczyk Maks, Leśniczak Piotr, Lorek Mikołaj, Wietrzyński Dariusz, Zachwieja Łukasz, Tomczak Artur, Piechowiak Tomasz, Kiełpiński Mikołaj oraz Adrian Dolata. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.