MKK Gniezno nadal niepokonane w Kadecie A

2010-11-07

W niedziele 7 listopada bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Rawią Rawicz odnieśli kadeci MKK Gniezno.
Pierwsze minuty meczu pokazały, że gospodarze nie zamierzali oddać zwycięstwa bez walki. W 6 min. pierwszej kwarty, głównie za sprawą dobrej postawy w ataku Szeszyckiego gnieźnianie prowadzili 11:5. Od tego momentu do głosu doszli gospodarze, którzy zdobyli 5 punktów z rzędu, przegrywając pierwszą odsłonę spotkania tylko 1 punktem. W drugiej kwarcie podopieczni Łukasza Staszkiewicza troszkę się pogubili. Brak zbiórek pod własnym koszem, dawał możliwość ponawiania akcji rawiczanom, na domiar złego gnieźnianie popełniali błędy w ataku. Problemem była także bardzo słaba jak na młody zespół MKK skuteczność rzutów z dystansu. W efekcie słabej postawy drugą kwartę wygrała Rawia 17:10 i na przerwę schodziła z 6 punktową przewagą.

Trzecią kwartę rozpoczął czelny rzut za trzy punkty gospodarzy, jednak szybka odpowiedz tym samym Łepskiego dała sygnał do odrabiania strat. Od 5 min. do końca kwarty gnieźnianie rzucili przeciwnikom 13 punktów tracą zaledwie 2 i przed ostatnią częścią prowadzili 42:38. Na początku czwartej kwarty „trójkę” trafił Repeka, dwa razy z półdystansu Łepski i w 3 min. zawodnicy z Pierwszej Stolicy objęli najwyższe prowadzenie 51:43, którego nie oddali już do końca zwyciężając na trudnym terenie 55:49.

Rawia Rawicz : MKK Gniezno     49 : 55     (12:13, 17:10, 9:19, 11:13)

Punkty dla MKK: Nowiński 14, Szeszycki 10 (1x3pkt), Łepski 9 (1x3pkt), Brenk 9, Zimróz 6, Zakęs 4,  Repeka 3, Robaszkiewicz 0, Krystkowiak, Grajek, Szajdziński.