MKK Gniezno pokonuje u siebie MKS Kalisz

2011-10-02

Zwycięstwem zainaugurowali sezon 2011/2012 koszykarze MKK Gniezno. Gnieźnianie pokonali na własnym parkiecie hali GOSiR przy ulicy Jolenty w Gnieźnie w sobotę 1.października drużynę MKS Kalisz 78:74.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla graczy z Pierwszej Stolicy, którzy głównie za sprawą bardzo dobrej skuteczności rzutów z dystansu objęli prowadzenie 12:1. Bardzo zespołowa gra w obronie umożliwiała wyprowadzanie groźnych kontrataków. Ciężar gry w tej części spotkania spoczywał głównie na Dobrzyckim 11 pkt. (3x3) oraz Konowalskim 11 pkt. (1x3) i głownie za sprawą tych graczy pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 30:22. W drugiej odsłonie z dobrej strony pokazali się młodzi zmiennicy, którzy bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Mimo, iż przez większość czasu w tej kwarcie w szeregach gnieźnian na parkiecie przebywali juniorzy, kwarta ta też zakończyła się zwycięstwem MKK 20:14. Wynik do przerwy 50:36.

Po zmianie stron podopieczni trenerów Staszkiewicza i Konowalskiego całkowicie się zdekoncentrowali i przez 7 min. trzeciej kwarty nie potrafili zdobyć punktu, co z premedytacją wykorzystali goście niwelując przewagę do 4 punktów. Na szczęście dwie indywidualne akcje Konowalskiego oraz „trójka” Mularczyka pozwoliły osiągnąć przed ostatnią częścią spotkania wynik 58:48. Do 6 min. IV kwarty gnieźnianie całkowicie kontrolowali przebieg meczu prowadząc już nawet 75:57. Niestety po raz kolejny tego dnia dała znać o sobie niemoc strzelecka. Kaliszanie czując możliwość wywalczenia zwycięstwa rzucili się do odrabiania strat. Na minutę przed końcem spotkania zniwelowali przewagę do zaledwie 3 punktów, co zapowiadało bardzo nerwową końcówkę. MKK potrafiło jednak wytrzymać presję i pokonało zespół MKS-u Kalisz 78:74

MKK Gniezno MKS Kalisz   78 : 74   (30:22, 20:14, 8:12, 20:26)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 21, Konowalski 20, Szymkowiak 8, Mularczyk 8, Golasiński 6, Łepski 6, Nowiński 4, Kuliński 2, Kujawski 2, Rominiecki 1, Zimróz 0, Szeszycki 0

Kolejny mecz w ramach III ligi MKK rozegra już za tydzień 8 października o godz. 14.00, a ich przeciwnikiem będzie Obra Kościan. Wszystkich sympatyków basketu zapraszamy do kibicowania.