MKK Gniezno sprawiło sensację w Kościanie

2010-02-20

MKK Gniezno, w piątek 19 lutego wygrało mecz wyjazdowy z wiceliderem ligi OBRĄ Kościan, dla którego to była dopiero druga porażka a pierwsza w tym sezonie we własnej hali. Gnieźnianie dobrze rozpoczęli pierwszą kwartę, którą wygrali 20:19. OBRA Kościan również na początku drugiej kwart nie mogła poradzić sobie z zawodnikami z Gniezna i do połowy tej części prowadzili gnieźnianie 29:25. Jednak coś zacięło się w grze MKK w tym momencie i OBRA Kościan wyszła na prowadzenie 47:40 wygrywając drugą kwartę 28:20.

Początek III kwart należał znowu do zespołu gospodarzy, którzy w 7 minucie tej części meczu obieli największe prowadzenie 60:49. Gnieźnianie jednak wrócili do gry w końcówce tej kwarty i przed ostatnią odsłoną meczu zespół z Kościana prowadził 8 punktami 65:57.

Czwarta kwarta meczu była bardzo wyrównana a zespół z Kościana utrzymywał 6 punktową przewagę do 8 minuty tej kwart. Ostatnie dwie minuty należały do zawodników z MKK Gniezno. Przy stanie 77:71 Konowalski trafił z 3 punkty, a chwilę później za 2 doprowadzając do wyniku 77:76 dla Kościana. Gospodarze odpowiedzieli 3 punktami z osobistych i zwiększyli prowadzenie na 1 minutę i 15 sekund do 4 punktów. Jednak MKK Gniezno za sprawą Staszkiewicza do prowadziło do remisu po celnym jego rzucie z 3 punkty z faulem i wykorzystanie osobistego. Na 40 sekund przed końcem wynik remisowy po 80. Gospodarze rzucili za 2 punkty i na 14 sekund przed końcem prowadzili 82:80. Trener MKK Gniezno poprosił o czas. MKK Gniezno rozpoczynało z linii środkowej. Jednak złe podanie przechwycił zawodnik z Kościana i wydawało się, że jest po meczu. Jednak nie trafił on z pod kosza, zebrali piłkę gnieźniani i po podaniu Konowalskiego do Dobrzyckiego i celnym jego rzucie za 3 punkty z syrenom końcową, staliśmy się świadkiem sensacji i trzeciej z rzędu wygranej MKK Gniezno.

Trener Krzysztof Wilkosz pochwalił cały zespół za dobrą grę w obronie, a przede wszystkim za realizowanie założeń przed meczowych. Bardzo dobrze MKK Gniezno zagrało w ataku, w którym było widać zespołową grę oraz dobrą skuteczność rzutów za trzy punkty (9 celnych w całym meczu). Dobrą zmianę dali młodzi gracze Jakub Kujawski (rocznik 1992) i Remigiusz Mularczyk (rocznik 1993), który zdobył 4 punkty.

OBRA Kościan - MKK Gniezno 82:83 (19:20, 28:20, 18:17, 17:26)

PUNKTY MKK Gniezno: Dobrzycki 25, Konowalski 18, Staszkiewicz i Golasiński po 14, Jasiński 8, Mularczyk 4, Kujawski 0, Malinger 0, Starzyński 0.

PUNKTY OBRA Kościanj: Przygocki 19, Ratajczak 17, Kabat 14, Ciążkowski 10, Wizerkaniuk 7, Smoiczyk i Oczkowski 6, Konieczny 3