MKK Gniezno vs KK Gryf Goleniów 86:60 - Foto i video relacja

2013-01-26

W sobotę 26 stycznia o godzinie 16.00 w hali sportowej II LO mieszczącej się przy Łubieńskiego, rozegrany został mecz 16 kolejki III ligi koszykówki, w którym MKK Gniezno podejmowało KK Gryf Goleniów. Drużyna Gryfa w chwili obecnej zajmuje 10 miejsce w tabeli ligowej a MKK Gniezno spadło na pozycję 3. Był to ostatni styczniowy pojedynek z trzech rozgrywanych pod rząd na swoim terenie.

Jest takie powiedzenie "jaki przeciwnik taki mecz" i w tym spotkaniu miało to swoje odzwierciedlenie choć pierwsze minuty meczu zapowiadały kolejne dość sensacyjne rozstrzygnięcie. Już w pierwszych minutach zaczynając od pierwszych zdobytych koszty przewagę na parkiecie osiągnęli zawodnicy gości, którzy z minuty na minutę powoli i systematycznie zaczynali ją powiększać dochodząc do wyniku 17:13. Na szczęście w gnieźnieńskiej drużynie, która zaczynała się powoli rozkręcać, impas ten został przełamany doprowadzając wynik do wyrównania a od tego momentu mecz przebiegał już pod dyktando Gnieźnian, kończąc tą cześć spotkania  25:15.

Kolejne kwarty aż do zakończenia meczu to gra na luzie z efektownymi wsadami,  można powiedzieć meczowy trening. Ekipa z Goleniowa narobiła całą masę błędów w swoim polu jak i przeciwników z niecelnymi rzutami do kosza. Nie pomógł im nawet zawodnik jedyny wyróżniający się na parkiecie posiadający ponad dwa metry wzrostu, który podczas kozłowania albo gubił piłkę albo z łatwością mu ją odbierano. Również wsady do kosza przy tym wzroście wyglądały jak "taniec ociężałej baletnicy", która ma problemy z oderwaniem się od parkietu. Myślę, że goście przy swojej szybkości pozostałych zawodników w połączeniu z poprawioną obroną oraz lepszą skutecznością rzutów do kosza,  mogliby być równorzędnym przeciwnikiem dla każdej drużyny w lidze.
Jednak jak to w sporcie bywa są silniejsi i słabsi bo wygrać ktoś musi a ten mecz pomiędzy MKK Gniezno a KK Gryfem Goleniów kończy się zwycięstwem gnieźnieńskiej „Lokomotywy” 86:60 i zdobyciem kolejnych cennych punktów w ligowej tabeli.

Wyniki kwart:
I - 25:15
II - 45:30
III - 63:45
IV - 86:60

W przerwie meczu
nieoczekiwanie dla przybyłych kibiców odbył się konkurs, którego sponsorem był Klub Pływacki Kontra Gniezno. Aby konkurs mógł się odbyć wpierw wylosowano trzech kibiców, którzy z połowy boiska musieli zaliczyć udany rzut do kosza. Wygrana to symboliczna nagroda pieniężna (50 zł) oraz czepek z logiem klubu Kontra. Niestety żaden z rzucających nie zaliczył udanego rzutu a nagroda przechodzi na kolejny mecz, który rozegrany zostanie w Gnieźnie.